Nacionālās apvienības biedrs parakstījis Krimas aneksiju atbalstošas ungāru partijas deklarāciju

Koalīcijas partijas – Nacionālās apvienības – biedrs un kādreizējais apvienībā iegājušās partijas “Visu Latvijai!” valdes loceklis Konstantīns Pupurs piedalījies Ungārijas prokremliskās labēji radikālās partijas “Jobbik” rīkotajā konferencē Budapeštā un parakstīja “Jobbik” sagatavotu deklarāciju par algu izlīdzināšanu “vecajā” un “jaunajā” Eiropā , vēsta LTV7 raidījums “Ļičnoje delo”. 

Uzturēšanas izdevumus dalībai konferencē sedza “Jobbik”. Pupurs skaidroja, ka konferencē pārstāvējis Nacionālo apvienību un piedalījies tajā ar apvienības vadības ziņu. Bet viens no partijas līderiem Raivis Dzintars gan to noliedz.  

“Jobbik” konferencē Budapeštā 14.martā tika parakstīta deklarācija par “Algu savienības” izveidi. Saskaņā ar “Jobbik” paziņojumu, šī pārnacionālā organizācija tiek veidota, lai liktu Eiropas Savienības (ES) struktūrām izlīdzināt algas “vecajā” un “jaunajā” Eiropā. To plānots panākt, iedarbinot ES pilsoniskās iniciatīvas mehānismu, kas liek Eiropas Komisijai izskatīt priekšlikumus, par kuru parakstījās vismaz miljons Eiropas pilsoņu, kas dzīvo vismaz septiņās ES dalībvalstīs.

Deklarāciju parakstīja Ungārijas, Slovākijas, Polijas, Horvātijas, Rumānijas, Bulgārijas, Latvijas un Igaunijas politisko spēku pārstāvji. 

Dzintars gan LTV7 paziņoja, ka partijā šī iniciatīva netika apspriesta, deklarāciju parakstīja konkrēti cilvēki un viņu viedoklis ir jānoskaidro, bet partijā tas nav pārrunāts un viņu viedoklis nav izskanējis. Dzintars uzsvēra, ka Nacionālā apvienība neko nav parakstījusi un par šo iniciatīvu nav informēta, diskusiju par to nav bijis.  

Uz “Ļičnoje delo” jautājumiem, vai partijai bija zināms par Pupura vizīti uz Budapeštu un par “Jobbik” pozīciju Krimas jautājumā, Dzintars atbildēja, ka par to ir jārunā ar konkrētu cilvēku.

Pats Pupurs, jautāts par viņa statusu konferencē, raidījumam pauda, ka pārstāv partiju Nacionālā apvienība, taču saistībā ar iniciatīvu runā visas tautas vārdā, tāpat kā astoņdesmitajos gados, kad Pupurs bija organizācijas “Helsinki 86” biedrs, pirmo reizi tika pieprasīta neatkarība visas tautas vārdā.   

Savukārt, jautāts par viņa vizītes un deklarācijas apspriešanu ar partijas vadību un vai viņš oficiāli pārstāvēja Nacionālo apvienību, Pupurs norādīja – ja reiz viņš uz konferenci ir devies, tātad tas tika apspriests. Viņš arī piebilda, ka cer uz to, ka par iniciatīvu runās ne tikai partijas, bet visas republikas līmenī.  

Uz norādi, ka Dzintars par viņa braucienu nezina, Pupurs raidījumam “Ļičnoje delo” pieļāva, ka viens no partijas līderiem, iespējams, nav informēts.

Pupurs arī atzina ka braucienu apmaksāja cilvēki, kas viņu Ungārijā sagaidīja, un pasākumu organizēja Ungārijas partija.  

No Igaunijas deklarāciju parakstīja Igaunijas parlamenta deputāts no opozīcijā esošās labējās nacionālās Konservatīvās tautas partijas Jaks Madisons, ar kuru Tallinā pēc Rus.lsm.lv lūguma sazinājās “Postimees” žurnālists Georgijs Beltadze.  

Jautāts, kas apmaksāja viņa dalību konferencē, Madisons skaidroja, ka tā bija privātā darba vizīte un transportu un dzīvošanu apmaksāja rīkotāji, bet nokļūšana Budapeštā bija pašu dalībnieku ziņā.

Pēc Madisona teiktā, konferences dalībnieki tika izvēlēti partijas līmenī, partija, kas saņēma ielūgumu, lēma, kas dosies uz Budapeštu. “es zinu, ka tā bija arī ar Latvijas pusi, tika lemts, kas vēlas un var braukt”.  

Viņš apgalvoja, ka “Jobbik” Latvijā ir tiešais kontakts, kas vienlaikus ir arī Igaunijas Nacionāli konservatīvas partijas kontakts.  

“Ļičnoje delo” norāda, ka “Jobbik” ir arī visai tuvas attiecības ar zināmām aprindām Krievijā. 2013.gada vasarā “Jobbik” līderis Gabors Vons, kurš rīkoja šī gada februāra Budapeštas konferenci, uzstājās Maskavas Valsts universitātē kopā ar vienu no “Krievu pasaules” ideologiem Aleksandru Duginu. Toreiz Vons paziņoja, ka brīdī, kad “Jobbik” nokļūs valdībā, tā pievienos Ungāriju Eirāzijas savienībai. “Mēs ne tikai lūdzam Krieviju “izņemt” mūs no ES. Mēs paši izstāsimies, ja mēs būsim valdībā,” toreiz solīja Vons.  

Kopā ar Vonu uzstājās arī “Jobbik” Eiroparlameta deputāts Bela Kovačs, kas paziņoja, ka partijas darbu, viņaprāt, atzinīgi novērtē arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.  

Par kādu tieši darbu viņš runāja, kļuva skaidrs 2015.gadā, kad Eiroparlaments atņēma Kovačam deputāta imunitāti pēc Ungārijas prokuratūras pieprasījumā saistībā ar apsūdzībām par darbu Krievijas Federālā drošības dienesta labā, iespējams, kopš  2010.gada.  

2014.gadā Kovačs bija novērotājs neatzītajā Krimas referendumā, dažas dienas pēc kura “Jobbik” izplatīja oficiālo paziņojumu, ka referendums bija leģitīms. Viens no  partijas līderiem Martons Djendješi toreiz paziņoja, ka partija šo referendumu atzīst. Viņš arī bija tas, kurš parakstīja deklarāciju Budapeštā, kuru parakstīja arī Pupurs.   

Pupurs raidījumam “Ļičnoje delo”  sacīja, ka nezinājis par “Jobbik” pozīciju Krimas jautājumā un neinteresējies par to, jo par to netika runāts.

Viņš klāstīja, ka viņu interesē Latvijas problēmas un Latvijas iedzīvotāju labklājība, un, ja ir kādi jautājumi, kuros var sadarboties ar “Jobbik” vai kādu citu partiju Asutrumeiropā, tas ir tikai labi.  

Madisons savukārt pauda, ka līdz šai dienai viņš nav redzējis nevienu faktu, kas norādītu uz “Jobbik” saistību ar Kremli.  

Saistītie raksti
29 komentāri
Федор Михалыч
Ну, как всегда опростоволосился один латышский йоббик, на другого с надеждой пенять начинает, а тот другой уходит в полную несознанку: "Он, мол, сам виноват, он всё наподписывал, а я знать ничего не знаю")))) Типичная латышская комическая зарисовка. Жалко это все смотрится, конечно... На фото: обескураженный союзник йоббика опосля эпическага разоблачения :)))
Olegs
Da vsjo pravilno skazal i pravilno podpisal. A chto tovarishi po partii kinuli, nu tak eto'z politika, s etim nado schitatsja. Kto znaet, kogda ES pojdjot v raznos, vot eta deklaracija i ponadobitsja dlja novogo sojuza mezdu vostochno evropeiskimi stranami.
DDD
Liberāļi nespēj samierināties ar to, ka ir zaudējuši un ka nacionālisti Eiropā arvien vairāk apvieno spēkus. Kamēr vēl viņiem ir kāda ietekme tādos mirstošos main stream medijos kā LSM un saimnieks Soross liek, tikmēr rej. Bet tam vairs nav nekāda svara un arī nozīmes. Drīzāk šī izskatās pēc atriebības, ka, neskatoties uz zvērīgu propagandu, neizdevās pārliecināt tautu, ka Latvijā jāpārpludina ar musulmaņiem.
Gatavis cirks!
Kā parasti, neviens neapspriež ierosinājuma saturu un jēgu, bet gan iesniedzēja un parakstītāju personības un politiskos uzskatus. Latvijas politikā tā jau ir tradīcija: jebkurš priekšlikums ir nepieņemams un tiks noraidīts tikai tāpēc vien, ka iesniedzējs nepieder pie valdošās koalīcijas.
AuzinsMartins
LSM nepatīk NA, tāpēc atrada, pie kā piekasīties un no mušas uzpūst ziloni. Konstantīns piedalījās konferencē kā privātpersona par konkrēto jautājumu, un pat, ja viņš saka, ka pārstāv NA, tur ir pārpratums. Viņš kā privātpersona pārstāv un, kā jau konferencēs, cilvēki interesējas par dalībniekiem un prasa norādīt, ko viņi vēl dara. Konstantīns pasacīja par NA. Un naidīgie žurnālisti centās viņam "piekasīties" pavisam citā jautājumā. un izmanto žurnālistu spējas lai apzināti vai nomelnotu krietno patriotu, kurš, regulāri sevi apliecina kā tiešām īstu patriotu!
O jee...
Viss mierīgi! Normāla reklāma sanākusi NA. Tik neveiklu rakstu ilgi nebiju lasījis, izlasi vispirms, tad sāc neveikli taisnoties (kas ir pilnīgi lieki).
Jocīgi
Interesanti, ka LSM nesatraucas par to, ka Vienotība oficiāli ir vienā Eiroparlamenta grupā ar Fidesz :)
Helsinki-86
Kur LSM viedie ģeopolitiķi bija laikā, kad K. Pupurs totalitārisma apstākļos, riskējot ar dzīvību, uzsāka Atmodas kustību Latvijā, par ko čeka viņu izdzina trimdā? Tiešām, būtu labāk nodarbojušies ar ko jēdzīgu, nevis iesaistītos politspēlēs. Aprakstītajai iniciatīvai nav ne vainas, un ne jau visās valstīs attiecības ar Putinu ir dzīvības un nāves jautājums, kā tas ir mums. Atceroties LSM necienīgo proimigrācijas propagandu pirms pāris gadiem, kad aktualizējās kvotu jautājums, drīzāk šķiet, ka Jobbik viņiem nepatīk stingrās nacionālās nostājas dēļ.
L.Grantiņš LRTT
Nekādā trimdā šis rovokators netika izdzīts, bet čekas uzdevumā izbraucis veikt noziegumus...
nu diemžēl Jobbik kā galēji
labējs grupējums ir absolūti sašmucējies, jo tieši viņi nav atbalstījuši Orbana, Ungārijas premjera, partijas Fideš balsojumā pret imigrāciju. Šī iemesla dēļ jobbik ir partija, kas ir uz iznīkšanas robežas, jo vairs ne ar ko savā rīcībā nevar un nevarēs piesaistīt vēlētājus. Šādus parakstus uz viņu papīriem var izskaidrot ar to, ka ungāru valoda ir šausmīga, un to izlasīt neumgāram nav iespējams, kur nu vēl saprast. Pat veikalu izkārtnes nav saprotamas.:))
Tacī
Man gan šķiet, ka sadarbība ar Višegradas valstīm konkrētos jautājumos un kopīgi centieni mazināt plaisu starp trūcīgajiem un bagātniekiem nav nekas peļams. Diskutabla drīzāk ir Latvijas līdzšinējā ārpolitika, skatoties mutē Briselei un pat nedomājot par sadarbības alternatīvām laikā, kad ES vairs nav stabils veidojums.
Džerijs Šterns Šterns
Viss kā parasti - kā pieķer, tā neviens neko vairs nezina, nebija ievērojis, nav runājis.
Tacī
Pieķer tieši pie kā? Pie tā, ka Konstantīns Pupurs - pirmais cilvēks, kurš publiski okupācijas laikā pacēla Latvijas karogu un piedzīvoja reālas represijas no čekas un bija spiests pamest Latviju - neiet gludenajās Vienotības kreisliberāļu sliedēs un neskatās mutē Briselei? Vai arī nemaz neizlasītjāt, par ko ir tā "briesmīgā" iniciatīva, kas publicēta ar šaušalīgu virsrakstu?
Gunārs Goba Goba
Konstantīnu Pupuru pazīstu tīri labi. Īsts Latvijas patriots. Bet tajā konferencē varbūt nomāca nogurums, viss netika perfekti arī izlasīts.. Pati konferences tēma arī diezgan komplicēta.. Lai 25.martā augstu plīvo Latijas karogs sēru noformējumā, kuru cik izlasīju, nesīs Konstantīns Pupurs pie Okupācijas muzeja Politiski represēto biedrības rīkotajā pasākumā!..
O jee...
Ne jau viņš kaut ko sliktu izdarīja! Tie puiši, ar ko viņš bija vienā iztabā, dažos jautājumos domā citādi, nekā šobrīd ir moderni runāt. Tas arī viss stāsts!
Anna
Agrāk šādus virsrakstus rakstīja tikai krievu mediji- uzliec šokējošu virsrakstu, taču pašā rakstā nekas no virsrakstā minētā nav atrodams. Žēl, ka žurnālists nepainteresējas. No analītiskās žurnālistikas nav ne vēsts. Sauss atreferējums no kaut kādas preses relīzes. Skolā tiktu pie divnieka.
Ak dievs
Kāds murgains savārstījums izdevies Aleksejam Dundas kungam!
to Nesaprati rakstu?
Tu laikam kāds no rietošās Vienotības liberastu gala dīvainīšiem?
Nesaprati rakstu?
nav jau brīnums. NA elektorāts ir tikpat gudri kā Saskaņas maurotāji 9. maijā
Kŗemilek
NA šajā priekšvēlēšanu periodā nudien jābūt svētākiem par svētiem - prese nepalaidīs garām NEVIENU izdevību uzliet tiem kādu dubļu spainīti. Un troļī korī priecīgi sauks "jāāā!"
O jee...
NA un visi pārējie, kuri atbalsta Latvijas dalību algotu killeru savienībā NATO, ir Latvijas ienaidnieki.
..
"Gud morņing". Izlasi pirms paraksties.
viska
īstais nacionālis- \sitas vioenm\er gatavs Galvenais te visu latviešu valodā.... tad jau papīrs pacietīs visu
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti