Aktuāli

Augot labklājībai, namsaimnieku un īrnieku strīdi biežāk būs par cenas celšanu

Aktuāli

Ministru prezidents Māris Kučinskis par tikšanos ar ministriem

Nacionālā veselības dienesta direktora vietniece Linda Freimane par e-veselības darbību

Nacionālais veselības dienests: e-veselības sistēmas darbība ir stabilizējusies

Pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas laikā e-veselības sistēmas darbība ir stabilizējusies. To intervijā Latvijas Radio sacīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktora vietniece Linda Freimane.

Viņa atzina, ka gada pirmajā darba dienā, kad e-veselības lietošana kļuva obligāta, sistēmas darbībā bijuši traucējumi, kas radīja problēmas vairākiem lietotājiem.

"Bet šīs lietas tiek risinātas gan NVD pusē, gan sadarbībā ar ārējo sistēmu izstrādātājiem - gan ar ārstniecības iestāžu, gan aptieku informācijas sistēmu izstrādātājiem, izvērtējot gandrīz vai katru gadījumu un skatoties, kādā veidā konkrētajā iestādē varētu uzlabot darbību, lai šie traucējumi, kas bija novēroti pagājušajā nedēļā, vairāk neatkārtotos," teica Freimane.

Pēc viņas teiktā, arī e-veselības sistēmas darbība ir stabilizējusies, proti, sistēmas darbībā vairs nav pārrāvumu.

"Līdz ar to sistēmā darbības notiek nepārtraukti. Vakar atkal bija jauns vienlaicīgo lietotāju skaita maksimums - vairāk nekā 14 000 lietotāju sistēmā paralēli veica darbības," teica Freimane.

Viņa informēja, ka pagājušās nedēļas laikā tika izrakstītas 122 000 receptes, kas pārsniedz teju visa decembra laikā izrakstīto recepšu skaitu. Savukārt 70 000 gadījumos aptiekas izsniegušas recepšu medikamentus.

NVD pārstāve norādīja: ja kāds lietotājs saskaras ar tehniskām problēmām darbā ar e-veselību, tad ir jāziņo atbalsta dienestam.  E-veselības sistēma strādā arvien labāk, teica Freimane un piebilda, ka aptuveni divi mēneši paies, līdz lietotāji apgūs e-veselības sistēmu.

Jau ziņots, ka no 2018. gada 1. janvāra uzsākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska. Pirmajā darbības dienā sistēmā bijuši arī ilgstoši tehniski traucējumi, un pirmajās dienās ne visi ģimenes ārsti vispār izmantoja šo sistēmu - līdz 2.janvāra vēlai pēcpusdienai astoņas prakses nebija pieteikušās, lai pieslēgtos e-veselības sistēmas lietošanai.

E-veselības sistēmas izveidē ieguldīti 15 miljoni eiro, un finansējums vajadzīgs arī ikgadējai uzturēšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt