Nacionālā veselības dienesta vadītāja amatam virza VM ierēdni Āri Kasparānu

Noslēdzies atklātais konkurss par Nacionālā veselības dienesta direktora amatu. Ar konkursā gūto vērtējumu apliecinot savas kompetences un atbilstību amatam, par uzvarētāju vienbalsīgi atzīts Āris Kasparāns, informēja Valsts kanceleja.

Āra Kasparāna līdzšinējā darbavieta ir bijusi Veselības ministrija, kur konkursa uzvarētājs strādā jau no 2013. gada.

Piecus gadus Kasparāns vadījis Veselības ministrijas Grāmatvedības nodaļu, pēc tam kļuvis par Budžeta un investīciju departamenta direktora vietnieku, vēlāk – par Budžeta un investīciju departamenta direktora pienākumu izpildītāju.

No 2015. gada potenciālais Nacionālā veselības dienesta direktors bijis Resursu vadības departamenta direktors, bet pirms diviem gadiem kļuvis par valsts sekretāra vietnieku finanšu jautājumos.

Ieņemot savu līdzšinējo amatu, Kasparāns pārvaldījis un uzraudzījis Veselības ministrijas un veselības nozares publisko finansējumu, kā arī piedalījies tādu uzlabojumu panākšanā kā papildu finansējuma piesaistīšana veselības nozarei, veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšana, jaunu pakalpojumu ieviešana un tehnoloģiju attīstīšana u. c.

Āris Kasparāns Latvijas Universitātē ieguvis sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā; pārvalda angļu valodu.

Atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās; pretendentu intervijas notika attālinātajā režīmā. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēja savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm un attīstību, lai nodrošinātu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību turpmākajos piecos gados. Savukārt uz konkursa finālu izvirzītie pretendenti tika vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, komandas vadīšanu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, kā arī pārmaiņu vadīšanu.

Lai ieņemtu Nacionālā veselības dienesta direktora amatu, konkursa uzvarētājam vēl jāgūst apstiprinājums no Ministru kabineta.

KONTEKSTS:

Iepriekšējais NVD vadītājs šā gada maija sākumā paziņoja, ka no 1. jūnija pārtrauks darbu dienesta direktora amatā. Viņš atzina, ka vēlējies no NVD vadītāja amata aiziet ātrāk, taču piekritis palikt uz Covid-19 krīzes grūtāko laiku. NVD vadītāja amatu nolēmis pamest pēc pārmetumiem par NVD koordinēto aizsargmasku iepirkumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt