Panorāma

Audžuģimeņu salidojums Saulkrastos

Panorāma

Panorāma

Atzīmē LNNK 30. gadadienu

Nacionālā neatkarības kustība atzīmē 30. gadadienu

Aptuveni 100 cilvēku Arkādijas parkā pirmdien, 9. jūlijā, atzīmēja 30. gadadienu kopš Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) dibināšanas. Organizācijas galvenais mērķis bija atjaunot Latvijas neatkarību, un vēlāk šo ideju kustības biedri aizstāvēja arī Tautas frontes rindās.

Pasākumu apmeklēja kustības vecbiedri un līderi, arī vairāki bijušie Saeimas deputāti. Atmodas laikā LNNK pulcēja tūkstošiem nacionāli noskaņotu cilvēku, kas atšķirībā no Tautas frontes jau 1988.gadā stingri iestājās par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

“Mūs sauca, pratināja, centās izvilkt kaut kādu informāciju. Visu laiku bija kaut kādi draudi ar armiju, Afganistānu. Centās mūs ietekmēt, terorizēt. Bet mēs tomēr uzdrošinājāmies neklausīt pastāvošajai varai un sanācām šeit,” atminas viens no kustības dibinātājiem Aivars Jakovičs.

“Šeit vajadzēja simtiem tūkstošiem cilvēku atnākt, jo tas bija tāds kā karogs, ko, dibinot LNNK, pacēla virs Latvijas. Tāda arī bija tā turpmākā LNNK loma turpmākajos gados,” piezīmē vēl viens no dibinātājiem un pēc tam vairāku Saeimas sasaukumu deputāts Pēteris Tabūns.

Pēc neatkarības atgūšanas LNNK pārtapa partijā un 5. Saeimas vēlēšanās ieguva 15 vietas parlamentā. Vēlāk LNNK apvienojās ar partiju “Tēvzemei un brīvībai”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti