Nacionālā bibliotēka dienā apkalpo aptuveni 30 lasītājus tikai studiju un pētniecības nolūkos

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) laikā, kad aktuāla ir Covid-19 saslimstības samazināšana, dienā apkalpo aptuveni 30 lasītājus tikai studiju un pētniecības nolūkos, informēja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Normālā režīmā, iespējams, bibliotēka neatsāks darbu arī rudenī. Pašlaik lasītājiem pieejams tikai pirmais stāvs. Visvairāk pieprasītas vietas pie datoriem, kur katram apmeklētājam atvēlētas divas ar pusi stundas. Kopš maija beigām, kad sāka uzņemt lasītājus, bibliotēku apmeklējuši aptuveni 900 cilvēku.

LNB pārstāvis Augusts ZilbertsPaula Dēvica

"Diemžēl, bet daļu cilvēku nākas arī atraidīt. Ir tādi, kas grib apskatīt ēku, arī augšējos stāvus, bet tas šobrīd vienkārši nav iespējams. Bet, domājot par tūristiem un citiem pilsētas viesiem, pirmdienās, kad liela daļa valsts kultūras iestāžu ir slēgtas, no plkst.10.00 - 15.00 ikviens var apmeklēt Gaismas pils pirmo stāvu, iepazīt izstādes, uzzināt interesantus faktus par bibliotēku un tās vēsturi, aprunāties ar darbiniekiem vai vienkārši aiziet kafejnīcā iedzert kafiju. Šādas atvērtās pirmdienas ir bijušas divas. Un esam uzņēmuši galvenokārt ārzemniekus," pastāstīja Zilberts.

KONTEKSTS:

Jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti