Sadaļas Sadaļas

Nacionālā apvienība vēlēšanās startēs 36 pašvaldībās

Nacionālā apvienība (NA) šovasar gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās piedalīsies 36 novados un valstspilsētās – 17 sarakstos Vidzemē, septiņos – Kurzemē, septiņos – Zemgalē un piecos – Latgalē, informēja NA. Astoņi saraksti ir apvienotie, un visos līderis ir NA pārstāvis. Kopumā partijas vēlēšanu sarakstos ir 693 kandidāti.

Deputātu kandidātu vidū ir pašvaldību vadītāji, kā arī cilvēki, kuri politiskajos procesos iesaistās pirmoreiz. Vairākos novados sarakstu līderi ir esošie priekšsēdētāji. Siguldā tas būs Uģis Mitrevics, Smiltenē – Edgars Avotiņš, Tukumā – Normunds Rečs, Talsos – Sandra Pētersone un Ogrē – Egils Helmanis. 

No Nacionālās apvienības kandidē arī vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, žurnālists, komunikācijas eksperts Haralds Burkovskis, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa, hokeja treneris, TV komentētājs Oļegs Sorokins, kā arī grupas "Dabasu Durovys" mūziķis, raidījumu vadītājs Arnis Slobožaņins.

Sarakstu līderi Vidzemē: Alūksnes novadā – Druvis Tomsons, Cēsu novadā – Guntis Grosbergs, Gulbenes novadā – Guna Pūcīte, Jūrmalā – Andris Čuda, Ķekavas novadā – Kristīne Legzdiņa, Limbažu novadā – Arvīds Ozols, Madonas novadā – Zigfrīds Gora, Mārupes novadā – Andris Puide, Ogres novadā – Egils Helmanis, Olaines novadā – Agris Zanders, Ropažu novadā – Haralds Burkovskis, Salaspils novadā – Jānis Nebars, Saulkrastu novadā – Jānis Eglīts, Siguldas novadā – Uģis Mitrevics, Valkas novadā – Juris Žurovičs un Valmieras novadā – Jānis Grasbergs.

Sarakstu līderi Kurzemē: Dienvidkurzemes novadā – Linards Tiļugs, Kuldīgas novadā – Kristīna Ansone, Liepājā – Uldis Lipskis, Saldus novadā – Roberts Sipenieks, Talsu novadā – Sandra Pētersone, Ventspilī – Māris Ganuss, bet Ventspils novadā – Andis Zariņš. 

Sarakstu līderi Zemgalē: Aizkraukles novadā – Guntis Libeks, Bauskas novadā – Aivars Okmanis, Dobeles novadā – Edgars Gaigalis, Jelgavā – Jurijs Strods, Jelgavas novadā – Oskars Cīrulis, Jēkabpils novadā – Kārlis Stars un Tukuma novadā – Normunds Rečs. 

Sarakstu līderi Latgalē: Augšdaugavas novadā – Arnis Slobožaņins, Balvu novadā – Aija Mežale, Preiļu novadā – Pēteris Rožinskis, Rēzeknē – Ināra Groce, bet Rēzeknes novadā – Ērika Teirumnieka. 

NA norādīja, ka, lai arī katra novada vai pilsētas prioritātes atšķiras, galvenie akcenti ir saimnieciskas, efektīvas, uz sadarbību vērstas pārvaldes veidošana, atbalsts dažādām sabiedrības grupām, it īpaši ģimenēm ar bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kvalitatīvs izglītības un kultūras piedāvājums, kā arī uzņēmējdarbības un infrastruktūras attīstība novados.

Pašvaldību vēlēšanās NA vadmotīvs ir "Tava balss novadā", iezīmējot to, ka katra vēlētāja viedoklim un vajadzībām ir svars. Sevišķi nozīmīgi tas esot administratīvi teritoriālās reformas kontekstā – apvienotajos novados jābūt vienmērīgai attīstībai, lai izaugsme nekoncentrētos tikai jaunajos novadu centros.

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt