Dienas ziņas

Siguldā notiks rehabilitācija pēc insulta

Dienas ziņas

Par pašizolācijas neievērošanu rosina anulēt vīzas un TUA

NA un LRA uz Rīgas domi kandidē kopā

Nacionālā apvienība un Latvijas Reģionu apvienība grib atdzīvināt Rīgu

Ar saukli "Dzīva Rīga" sevi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās piesaka Nacionālās apvienības (NA) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) kopīgais saraksts. Šis ir viens no diviem sarakstiem ceļā uz galvaspilsētas domi, kurā partiju pārstāvji spējuši vienoties par kopīgu startu.  

ĪSUMĀ:

  • NA un LRA būs kopīgs saraksts, kura priekšgalā - Einārs Cilinskis.
  • Sarakstā ir arī Jauno zinātnieku apvienības vadītāja Ieva Siliņa, aktieris Ivars Auziņš, kā arī jau redzēti domnieki.
  • Apvienība sola nodrošināt bērnudārzus, sadarbību Pierīgā, mājokļus, kā arī tikt galā ar kaijām.
  • Raivis Dzintars uzsvēris, ka šīs vēlēšanas būs izvēle par vērtībām.

Kādi cilvēki ir sarakstā?

Cīņā par Rīgas atslēgām NA un LRA dosies politikā pieredzējušā Eināra Cilinska (NA) vadībā. Partijas pārstāvji viņu nekautrējās dēvēt gan par ģēniju, gan cilvēku, kuram droši var uzticēt arī savas privātās atslēgas. Taču 29 . augustā gaidāmajās ārkārtas vēlēšanās iedzīvotājiem būšot jāizvēlas starp trim vērtību blokiem. 

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu mēra amata kandidāti

"Ja "Attīstībai/Par!"vadīs Rīgu, tā būs praida Rīga, ja austrumu virziens, tad būs 9. maija Rīga, bet ja mēs - 18. novembra Rīga," sacīja NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Savukārt Cilinskis uzsvēra, ka kopīgā komanda būs tāda, kas var strādāt visās jomās.

Sarakstā ar otro numuru kandidē reģionu apvienības līderis Eduards Smiltēns (LRA), bet trešais atvēlēts Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētājai un Valsts prezidenta ārštata padomniecei Ievai Siliņai.

"Mēs, rīdzinieki, esam piemānīti. Par tām maksām, ko esam iemaksājuši, mums pienāktos daudz, daudz vairāk," uzsvēra Siliņa.

Sarakstā ir vairāki bijušie Rīgas domnieki. Ar 17. numuru no kopīgā saraksta kandidē arī bijušais "KPV LV" biedrs Roberts Spručs, bet uzņēmējs Edgars Štelmahers sola lielāku kārtību domes kapitālsabiedrību uzraudzībā un finanšu dokumentos.

"Katram uzņēmumam jānosaka galvenie darbības rādītāji, jo pretējā gadījumā rīdzinieki maksā vairāk nekā Tallinā vai Viļņā," norādīja Štelmahers.

Kopumā sarakstā iekļauti 63 kandidāti. Viņu vidū ir arī Rīgas nodaļas vadītājs Edvards Ratnieks, juriste Ieva Brante, Rīgas domes deputāts un NA frakcijas vadītājs Dainis Locis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Pašvaldību attīstības departamenta direktors Aivars Draudiņš, 11. Saeimas deputāte Ieva Treija, aktieris un uzņēmējs Ivars Auziņš, profesionālo audžuģimeņu apvienības "Terēze'' vadītāja Ārija Martukāne un citi.

Ko Rīgai sola NA un LRA?

Apvienība vēlēšanu programmā sola, ka Rīga būs ģimenei ērta, droša un draudzīga pilsēta. Līdz 2022. gada oktobrim tikšot likvidētas rindas Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs, bet tur, kur ģimenēm ar bērniem nevarēs nodrošināt pašvaldības bērnudārzus, iepirks privāto bērnudārzu  pakalpojumu.

Apvienība sola arī cīņu ar sudrabkaijām un vārnām, kas traucē pilsētnieku naktsmieru.

Tādēļ tikšot noteikts aizliegums kaiju barošanā. Bet ēku īpašniekiem būs pienākums rūpēties, lai uz to īpašumā esošo ēku jumtiem neligzdo sudrabkaijas, īpaši nosacījumi un atbildība būs atkritumu apsaimniekotājiem – atkritumu urnas pilsētā nedrīkstēs būt atvērtas. 

Nacionālā apvienība informēja, ka vēlas arī attīstīt sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām, veidojot vienotu politiku satiksmes, izglītības, uzņēmējdarbības attīstības, vides un citās jomās. Apvienība rūpēsies arī par izglītību un zinātni, kā arī cīnīsies ar korupciju. Dienaskārtībā esot arī pašvaldības un tās kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošana.

Sabiedriskā transporta jomā sadarbībā ar Pierīgas pašvaldībām un "Latvijas dzelzceļu" plānots veidot vienotu sabiedriskā transporta sistēmu. NA un LRA vēlas Rīgu padarīt ērtāku arī gājējiem un riteņbraucējiem. 

Gādājot par mājokļu pieejamību, plānota jaunu īres mājokļu celtniecības programma, tiks veicināta esošo mājokļu renovācija, kā arī samazināts nekustamā īpašuma nodokļa slogs.

Lai saskaņotu attīstības projektus un ņemtu vērā iedzīvotāju vajadzības, tiks veidota pastāvīga sadarbība ar Rīgas apkaimēm, kā arī uzklausītas nevalstiskās organizācijas. Sadarbībā ar personas ar invaliditāti pārstāvošām organizācijām tiks veidota ilgtermiņa programma vides pieejamībai.

Sociālajā jomā tiks attīstīti uz individuālām klientu vajadzībām vērsti pakalpojumi senioriem, bērniem ar invaliditāti, sociāli mazaizsargātām ģimenēm ar bērniem, kā arī ģimenēm krīzes situācijās.  Lai padarītu Rīgu zaļāku, plānots atjaunot galvenā dārznieka amatu, kurš sadarbībā ar pašvaldības uzņēmumiem, uzklausot apkaimju vajadzības, īstenos pilsētas apzaļumošanas programmu.  

KONTEKSTS:

Saeima šī gada sākumā lēma atlaist Rīgas domi. Vēlēšanu datums divas reizes ticis pārcelts saistībā ar Covid-19 izplatības mazināšanu. Vēlēšanu datums noteikts 29. augustā.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vieta Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vieta "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vieta Jaunā VIENOTĪBA
7 vieta Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vieta Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vieta Jaunā konservatīvā partija
4 vieta "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt