Nacionālā apvienība rosina aizliegt Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos

Nacionālās apvienības deputāti pirmdien, 20.maijā, Saeimā iesniedza grozījumus likumos, kas liegtu sapulcēs, gājienos, piketos, kā arī publiskos izklaides un svētku pasākumos izmantot tā sauktās Georga lentes, paziņojumā medijiem informēja Nacionālā apvienība.

Georga lente ir vairāku Krievijas impērijas un PSRS militāro apbalvojumu sastāvdaļa jau kopš 1769. gada, taču 2005. gadā Krievijā tika uzsākta akcija „Georga lentīte”, no militāra apbalvojuma sastāvdaļas to padarot par vispārēju simbolu „Padomju Savienības uzvarai Lielajā Tēvijas karā”, norādīja Nacionālā apvienība.

“Georga lente ir kļuvusi par vienojošu atpazīšanās zīmi cilvēkiem, kas dzīvo Krievijas propagandas telpā un vēlas Krievijas teritoriālu izplešanos sabrukušās PSRS robežās,” uzskata Nacionālā apvienība.

Krievijas “oficiālajos masu medijos faktiski tiek izplatīta jauna totalitāra ideoloģija, kas bijušās PSRS republikas, ieskaitot Latviju, attēlo kā „neizdevušās valstis” bez tiesībām uz patstāvību sava likteņa noteikšanā. Georga lentei šajā ideoloģijā ir ierādīta būtiska loma, jo, ņemot vērā tās lietojumu gan PSRS, gan cariskās Krievijas laikā, tā simbolizē kā PSRS kā „Austrumeiropas atbrīvotājas” statusu, tā arī Krievijas impērijas „tiesības” uz tās „vēsturisko teritoriju”. Latvijas sabiedrībā tas rada bažas par Krievijas slēptu vai atklātu apdraudējumu Latvijas drošībai. To neslēpj arī Latvijas drošības iestādes,” paziņojumā pauda Nacionālā apvienība.

Atbilstoši vispārpieņemtiem demokrātijas standartiem, valstij ir tiesības un pienākums aizsargāt demokrātisko politisko iekārtu no apdraudējumiem, tostarp ierobežojot totalitāras ideoloģijas izplatīšanu, tāpēc Nacionālā apvienība cer uz citu Saeimā pārstāvēto partiju atbalstu ierosinājumam aizliegt  Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos, teikts apvienības paziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti