Nacionālā apvienība rosina aizliegt Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos

Nacionālās apvienības deputāti pirmdien, 20.maijā, Saeimā iesniedza grozījumus likumos, kas liegtu sapulcēs, gājienos, piketos, kā arī publiskos izklaides un svētku pasākumos izmantot tā sauktās Georga lentes, paziņojumā medijiem informēja Nacionālā apvienība.

Georga lente ir vairāku Krievijas impērijas un PSRS militāro apbalvojumu sastāvdaļa jau kopš 1769. gada, taču 2005. gadā Krievijā tika uzsākta akcija „Georga lentīte”, no militāra apbalvojuma sastāvdaļas to padarot par vispārēju simbolu „Padomju Savienības uzvarai Lielajā Tēvijas karā”, norādīja Nacionālā apvienība.

“Georga lente ir kļuvusi par vienojošu atpazīšanās zīmi cilvēkiem, kas dzīvo Krievijas propagandas telpā un vēlas Krievijas teritoriālu izplešanos sabrukušās PSRS robežās,” uzskata Nacionālā apvienība.

Krievijas “oficiālajos masu medijos faktiski tiek izplatīta jauna totalitāra ideoloģija, kas bijušās PSRS republikas, ieskaitot Latviju, attēlo kā „neizdevušās valstis” bez tiesībām uz patstāvību sava likteņa noteikšanā. Georga lentei šajā ideoloģijā ir ierādīta būtiska loma, jo, ņemot vērā tās lietojumu gan PSRS, gan cariskās Krievijas laikā, tā simbolizē kā PSRS kā „Austrumeiropas atbrīvotājas” statusu, tā arī Krievijas impērijas „tiesības” uz tās „vēsturisko teritoriju”. Latvijas sabiedrībā tas rada bažas par Krievijas slēptu vai atklātu apdraudējumu Latvijas drošībai. To neslēpj arī Latvijas drošības iestādes,” paziņojumā pauda Nacionālā apvienība.

Atbilstoši vispārpieņemtiem demokrātijas standartiem, valstij ir tiesības un pienākums aizsargāt demokrātisko politisko iekārtu no apdraudējumiem, tostarp ierobežojot totalitāras ideoloģijas izplatīšanu, tāpēc Nacionālā apvienība cer uz citu Saeimā pārstāvēto partiju atbalstu ierosinājumam aizliegt  Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos, teikts apvienības paziņojumā.

2 komentāri
Uldis Kalnins
Godājamie Nacionālās apvienības deputāti, Jūs ko vēsturi gribat pārrakstīt??? Mūsu Nacionālie varoņi, kas patiesi cinijās par Latviju.Ar Sv. Jura ordeni apbalvoti vairāki virsnieki no Kurzemes un Vidzemes guberņām, t.sk. ģenerālfeldmaršals de Tolli (visas šķiras), ģenerālis Reinholds Ludvigs fon Patkuls (von Patkul, IV šķira), kapitans V.Ozols (IV šķira), ģenerālis E.Kalniņš (par Portarturas aizstāvēšanu), firsts A. Līvens, apakšpulkvedis O.Kalpaks, pulkvedis Fr.Briedis, pulkvedis J. Skujiņš, ģenerālis K.Goppers (ar III šķiru par kaujām Ložmetējkalnā un IV šķiru), ģenerālis E.Klinsons, pulkvedis K.Ķūķis (IV šķira par kauju Satšovasas), pulkvedis P.Radziņš u.c. KAunieties deputāti, kauns izkropļot vēsturi....
Anonīms lietotājs 22614
NA tomēr ir problēma - vai nu ar galvām, vai brīvo laiku. Nu taču lai cilvēki staigā ar kādām vien akselbantēm vēlas, tās neapdraud valsts drošību. Valsti apdraud zaglīgas amatpersonas, neefektīva pārvalde un inovāciju trūkums. Ja kāds vēlas staigāt ar Georga bantēm un demonstrēt savu stulbumu (agrāk, pirms putinoze sāka izplatīties, tās bija strikti kara dalībnieku zīme, nevis civilists neuzdrīkstējās tādu nēsāt, tāpat kā vecvecāku ordeņus) - nu taču lūdzu, lai cilvēki nodemonstrē savu īso prātiņu un apkārtējiem arī lai skaidrs, kas tiem blakus dzīvo. Iezīmētas govis allaž ir vieglāk skaitīt, nekā ja tās visas ir vienā krāsā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti