Nacionālā apvienība joprojām vēlas diskutēt par demogrāfijas ministra amatu

Nacionālā apvienība (NA) joprojām uzskata, ka var diskutēt par speciālo uzdevumu ministru demogrāfijas jautājumos, lai gan "KPV LV" Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") valdībā piekrita doties, ja ministru skaits netiks palielināts.

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars pēc sarunas ar Kariņu žurnālistiem stāstīja, ka nevienai partijai nav iebildumu, ka demogrāfija ir prioritāte un ka NA uzņemas iniciatīvu šajā jomā, bet vēl nav skaidrs, kā tas notiks.

Varētu tikt veidots īpašs demogrāfijas lietu centrs, bet, pēc Dzintara domām, joprojām var runāt par atsevišķa ministra amata izveidi vai arī apspriest citas idejas. NA gatava arī tikties ar "KPV LV", lai saprastu to, kāpēc partija nevēlas vienu papildu ministru, kurš atbildētu par demogrāfijas problēmu risināšanu.

Kariņš žurnālistiem pauda, ka pašlaik spēkā ir vienošanās ar "KPV LV", ka jaunas ministrijas veidotas netiek. Tam piekrituši visi valdību veidojošie politiskie spēki, tostarp NA. Tas gan nenozīmē, ka "nacionāļi" nevarētu tikties ar "KPV LV", izrunājot tās iebildumus pret ministru demogrāfijas lietās.

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 7. janvārī, nominēja Kariņu premjerministra amatam. Valdības kodolu veido "Jaunā Vienotība", JKP, "Attīstībai/ Par!", Nacionālā apvienība un "KPV LV". Visu piecu politisko spēku Saeimas frakciju pārstāvji prezidentam apliecinājuši gatavību atbalstīt Kariņa nomināciju. Kariņš gatavs valdības deklarāciju pabeigt divu nedēļu laikā, lai janvāra pēdējā nedēļā varētu notikt balsojums Saeimā jaunās valdības apstiprināšanai.

Piekrītot doties Kariņa valdībā, "KPV LV" izvirzīja piecas prasības, no kurām viena bija saglabāt esošo ministriju skaitu. NA tobrīd neuzstāja, ka speciālo uzdevumu ministrs demogrāfijas jautājumos obligāti nepieciešams. Šāda iespēja tika piedāvāta, lai risinātu demogrāfijas problēmas. Ministrs būtu bijis Imants Parādnieks (NA).

Kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši trīs mēneši. Valdību mēģināja izveidot gan JKP līderis Jānis Bordāns, gan viens no "KPV LV" līderiem Aldis Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Decembra vidū  iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Krišjānis Kariņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti