Dienas ziņas

Par riepu pārstrādi maksājam divreiz?

Dienas ziņas

Ādažos atklāj divīzijas štābu «Ziemeļi»

Atbalsta automātisku pilsonības piešķiršanu bērniem

NA un JKP ir pret automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis atkārtoti vērsties parlamentā ar priekšlikumu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem. Iepriekšējā sasaukuma Saeima prezidenta iniciatīvu noraidīja, taču tagad tai varētu būt vairākuma atbalsts.

Gadā aptuveni 25 jaundzimušajiem vecāki, reģistrējot bērnu, nav norādījuši, ka vēlas, lai viņu atvase kļūtu par Latvijas pilsoni. Jau pērn septembrī Valsts prezidents rosināja kārtību mainīt, nosakot, ka automātiski līdz ar piedzimšanu bērns kļūst arī par pilsoni. 

Latvijas Televīzija uzklausīja dažādu partiju pārstāvju viedokļus. Pozitīvi par iniciatīvu izteicās Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība"), sakot, ka nepilsoņa statuss Latvijā vispār nav pieņemams un ir svarīgi to izbeigt, jo šis risinājums bijis paredzēts tikai uz laiku. Arī "Attīstībai/Par!" deputāts Artūrs Toms Plešs norādīja:

"Nav pieļaujams, ka Latvijā dzims nepilsoņi bērni."

Partijas "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš uzsvēra, ka automātisku pilsonību visiem bērniem vajadzēja jau sen. "Tas ir attieksmes jautājums," viņš teica.

Arī "Saskaņas" politiķe Evija Papule norādīja, ka ir jādara viss, lai Latvijā dzimušajiem nebūtu nepilsoņa statuss.

Pašlaik, lai jaundzimušais kļūtu par pilsoni, vecākiem par to ir jāizdara atzīme un pilsonība tiek piešķirta. Divas partijas jau tagad vēlas, lai paliek iepriekš minētā kārtība un Vējoņa iniciatīvu neatbalstīs.

"Mūsu pilsonība ir ļoti liela vērtība, un mēs nevaram to tāpat dāļāt. Mums ir jāparāda, ka šajā gadījumā nebūsim fleksibli,"

Jaunās konservatīvās partijas viedokli pauda tās politiķe Dagmāra Beitnere-Le Galla. 

"Nepareizi, ka ar pasi ir jāskrien pakaļ, un šis solis ir norēķināšanās par "Saskaņas" atbalstu Valsts prezidenta vēlēšanās," izteicās Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars.

Vējoņa iepriekš pārstāvētā Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) par priekšlikumu vēl nav lēmusi, taču varētu to neatbalstīt. ZZS politiķis Raimonds Bergmanis uzskata, ka arī pašlaik nav nekādu problēmu, lai cilvēks varētu kļūt par pilsoni.

Vējoņa iniciatīvai šoreiz varēt būt vairākuma atbalsts, taču grozījumu pretinieki pauž bažas, vai automātiski piešķirot pilsonību, bērns kļūs lojālāks valstij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti