Panorāma

Eiropa vēlas uzlabot strādājošo darba drošību

Panorāma

Panorāma

Koalīcijā diskusijas par pretdiskriminācijas vēstuli

NA nosoda premjera Eiropā pausto nostāju pret diskrimināciju pēc seksuālās orientācijas

Nacionālā apvienība (NA) nosoda premjera Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) pausto nostāju pret diskrimināciju pēc seksuālās orientācijas. Šādu nostāju vairāki Eiropas līderi pauda saistībā jauno Ungārijas likumu, kas aizliedz jauniešiem sniegt informāciju, kas var tikt uzskatīta par homoseksualitātes propagandu.

Dokumenti

ES valstu lideru vestule.docx

Lejuplādēt

13.18 KB

Pagājušajā nedēļā premjers Kariņš kopā ar lielāko daļu pārējo Eiropas Savienības dalībvalstu līderiem parakstīja publisku vēstuli, kurā pausts atbalsts iecietībai pret seksuālajām minoritātēm un uzsvērts, ka līderi turpinās cīņu pret diskrimināciju. Vēstulē norādīts, ka tā tapusi par godu Starptautiskajai LGBT praida dienai un kā atbilde draudiem pamattiesībām un principam, ka ir aizliegts diskriminēt cilvēku pēc seksuālās orientācijas.

Kariņu par vēstules parakstīšanu nosodījusi koalīcijas partnere NA. Paziņojumā medijiem NA informēja, ka pirmdien, 28. jūnijā, politiskā spēka valdes un Saeimas frakcijas kopsēdē piedalījās premjers Kariņš. Viņš bija uzaicināts, lai skaidrotu viedokļa paušanu Eiropadomes ietvaros saistībā ar jauno Ungārijas likumu.

NA ieskatā Kariņš Latvijas valsts vārdā kritizējis Ungārijas jauno likumu, kas aizliedz ar homoseksualitāti saistītu saturu iekļaut izglītībā un izplatīt bērnu vidū.

"Jebkāda veida diskriminācija ir izskaužama, taču tas, kas rada bažas, ir šis fons un interpretācija. Un otra lieta – 15. maijā bija Starptautiskā ģimenes diena. Kāpēc tad mēs Eiropas Padomē nerosinām kādu atklātu vēstuli?" vaicāja Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Parādnieks.

Latvijas Ministru prezidents Kariņš savukārt uzsvēra, ka Ungārija viņa parakstītajā paziņojumā nav pieminēta. Līdz ar to premjers tikai iestājies par vērtībām.

Kariņš preses konferencē skaidroja, ka minētajā publiskajā vēstulē atbalstītas fundamentālas vērtības un tas ir apstiprinājums Eiropas Savienības kopīgajām vērtībām. Viņš norādīja, ka šis nav bijis lemšanas jautājums. Savukārt visas valsts pozīcijas vienmēr tiek izdiskutētas Saeimā un valdībā.

"Manuprāt, un to mēs arī kā valsts esam apliecinājuši, iestājoties Eiropas Savienībā, ka mēs nevaram un nedrīkstam diskriminēt jebkuru iedzīvotāju, balstoties uz viņa dzimumu, tautību, reliģisko izvēli vai seksuālo orientāciju. Šīs ir Eiropas Savienības pamatvērtības. Es esmu kā valdības vadītājs faktiski apņēmies tās aizstāvēt, un es turpināšu tās aizstāvēt jebkurā diennakts laikā," norādīja Kariņš.

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) pēc koalīcijas partiju sanāksmes norādīja, ka vēstules, kurā vairāku valstu līderi iestājas pret diskrimināciju, parakstīšana neradīs Latvijai juridiskas saistības.

Vēstule šodien pārrunāta koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē. "Attīstībai/Par!" valdes loceklis Daniels Pavļuts neko nosodāmu Kariņa rīcībā nesaskata. Savukārt JKP līderis Bordāns norādīja, ka turpmāk jāpievēršas jautājumiem, kas ir mazāk sabiedrību šķeļoši.

KONTEKSTS:

Ungārijas valdība jūnija vidū pieņēma likumu, aizliedzot izglītības programmas un materiālus bērniem, kas nepilngadīgo vidū popularizē homoseksualitāti, no bioloģiskā dzimuma atšķirīgu dzimumidentitāti un dzimuma maiņu.

Reaģējot uz to, 17 Eiropas valstis, tostarp Latvija, parakstījusi atklātu vēstuli, kurā tiek pausts nosodījums diskriminācijai pēc seksuālās orientācijas un tiek pausta apņemšanās darīt visu iespējamo, lai aizstāvētu eiropiešu pamattiesības. Tā kļuva par reakciju uz jauno Ungārijas likumu, kas aizliedz jauniešiem sniegt informāciju, kas var tikt uzskatīta par homoseksualitātes propagandu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt