NA neveidos bloku ar Reģionu apvienību

Nacionālajai apvienībai (NA) pēc tikšanās ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA) ir nostiprinājusies pārliecība, ka tagadējā koalīcija būtu jāpaplašina. Bloku ar „reģionāļiem” Nacionālā apvienība tomēr neveidos, jo mēģinās pārliecināt „Vienotību” un Zaļo un Zemnieku savienību „ne ar spēku, bet ar prātu”. 

Pēc tikšanās ar Reģionu apvienību NA pauda, ka abiem politiskajiem spēkiem ir daudz kopīga un viņi gatavi sadarboties.

Latvijas Reģionu apvienības dalība valdība būtu lietderīga ilgtermiņā tāpēc, jo radīs lielāku stabilitāti valdības lēmumos, tā piektdien pēc divpusējām sarunām secinājuši abu partiju pārstāvji.

Tomēr NA neveidos bloku ar Saeimas jaunpienācējiem. „Neesam mainījuši savu pozīciju arī pēc šīm sarunām - mūsuprāt, ilgtermiņā valdībai šī paplašināšana būtu lietderīga, jo tas rada lielāku stabilitāti valdības lēmumi. Šie lēmumi nebūs vienkārši tuvākajā laikā: gan energodrošības sektorā, gan drošības jautājumos, kas saistās ar termiņuzturēšanās atļaujām," sacīja Roberts Zīle (NA).

Tomēr NA neveidos bloku ar Saeimas jaunpienācējiem. Sadarbība starp politiskajiem spēkiem gan būšot jebkurā gadījumā.

Tai pašā laikā NA mēģinās pārliecināt pašreizējos valdības partnerus par topošās koalīcijas paplašināšanu.

„Principā tas ir tikai sākums šodien, un zināmā mērā mēs ieskicējām tos punktus, kuri patiešām šodien ir nozīmīgi: tas skar nacionālo drošību, enerģētikas jautājumus, demogrāfiju. Mēs domājam par to, kādā veidā 89 pašvaldībām arī radīt tādas pašas iespējas kā 30 tām, kuras ir paredzētas Nacionālajā attīstības plānā,” sacīja LRA līderis Mārtiņš Bondars.

LRA līderis Mārtiņš Bondars

Jau ziņots, ka  tagadējās koalīcijas partneriem šobrīd atšķiras viedokļi par to, vai pēc jaunās Saeimas sanākšanas darbs valdībā būtu jāturpina tādā pašā sastāvā. Nacionālā apvienība uzskata, ka koalīcijā būtu jāiesaista arī Latvijas Reģionu apvienība. Savukārt „Vienotība” un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) apgalvo, ka koalīcijas paplašināšana neesot vajadzīga.

12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.  

Pašreizējās valdošās koalīcijas politiķi jau sestdienas vakarā paziņoja, kanākamās valdības kodols jāveido esošajām varas partijām – „Vienotībai”, Zaļo un Zemnieku savienībai un Nacionālajai apvienībai, taču nav izslēgta arī sadarbība ar politikas jaunpienācējiem Latvijas Reģionu apvienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti