Dienas notikumu apskats

Veselības naudas reforma neļaus ārvalstu tautiešiem ārstēties Latvijā uz budžeta rēķina

Dienas notikumu apskats

Vidusjūras piekraste un Bulgārija - vissarežģītāk apsargājamās robežas Eiropā

NA deputāts Jansons varētu kļūt par Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāju

NA deputāts Jansons varētu kļūt par Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nacionālās apvienības (NA) deputāts Ritvars Jansons, ar kuru jau šonedēļ varētu nomainīt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā ilgstoši slimojošo deputāti Inesi Laizāni, varētu kļūt arī par viņas pēcteci komisijas priekšsēža amatā. 

Pats Jansons gan šādas izmaiņas nerosinās, taču neiebildīs, ja viņu komisijas priekšsēža amatam izvirzīs tajā strādājošie deputāti.  

Jau ceturtdien varētu notikt izmaiņas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sastāvā. Jau ilgstoši slimojošo Nacionālās apvienības deputāti Inesi Laizāni šajā komisijā plānots aizstāt ar citu Nacionālās apvienības deputātu – Ritvaru Jansonu.

Pašam Jansonam jau ir skaidrs, ko viņš vēlētos paveikt – viņa prioritātes ir mediju pārvaldība, ne tikai sabiedrisko, bet arī komercmediju pārvaldība, kā arī Otrā pasaules kara dalībnieku statusa likums.

Inese Laizāne ir Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja. Iespējams, jau drīzumā komisija varētu lemt par jauna priekšsēža ievēlēšanu. Vaicāts par iespēju pretendēt uz šo amatu, Jansons saka, ka tas nav viņa, bet komisijas lēmums, bet, ja šāds priekšlikums būs, viņš tam neiebildīs.

Kad tieši Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija varētu vēlēt jauno vadītāju, vēl nav zināms. Komisijas sekretārs Augusts Brigmanis (Zaļo un Zemnieku savienība), kurš nu jau kādu laiku vada komisijas sēdes, Latvijas Radio teica, ka tas atkarīgs no Nacionālās apvienības.

Pēc Brigmaņa domām, pašreizējās priekšsēdētājas ilgstošā prombūtne nav īpaši ietekmējusi komisijas līdzšinējo darbu. Patlaban komisijas darba kārtībā neesot ļoti steidzamu likumu, kuru virzība būtu būtiski aizkavējusies.

Pats Jansons un viņa pārstāvētā Nacionālā apvienība uzsver, ka deputāts Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā strādās līdz brīdim, kad darbā atgriezīsies Laizāne.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti