NA aicina atteikties no uzturēšanās atļauju izsniegšanas par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos

Nacionālā apvienība uzskata, ka nepilnu divu gadu laikā, kopš šī kārtība stājusies spēkā, nekāds ekonomiskais labums tautsaimniecībai nav gūts, drīzāk mākslīgi uzpūstas nekustamo īpašumu cenas.

Nacionālā apvienība aicina atteikties no regulējuma, kas dot tiesības ārzemniekiem saņemt uzturēšanās apmaiņā pret ieguldījumiem nekustamajos īpašumos. Apvienība uzskata, ka nepilnu divu gadu laikā, kopš šī kārtība stājusies spēkā nekāds ekonomiskais labums tautsaimniecībai nav gūts, drīzāk mākslīgi uzpūstas nekustamo īpašumu cenas. Saeima par nacionālās apvienības priekšlikumu lems ceturtdien. Koalīcijas partneri pret to gan izturas atturīgi. Ekspertu viedoklis šajā jautājumā dalās.

Iespēju ārzemniekiem saņemt uzturēšanās atļauju apmaiņā pret investīcijām nekustamajā īpašumā vai banku un uzņēmumu kapitālā Nacionālā apvienība nav atbalstījusi nekad. Tagad, esot koalīcijā, apvienība rosina šo normu atcelt, stāsta deputāts Imants Parādnieks.

"Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis uzsver, ka Saeimā šis jautājums skatīts trīs reizes, tajā skaitā imigrācijas likuma grozījumos pastiprinot nosacījumus, lai trešo valstu investors tiktu pie uzturēšanās atļaujas.

Opozīcijas deputāts Igors Pimenovs no Saskaņas centra norāda, ka lēmums par uzturēšanās atļaujām iepriekš bijis pretrunīgs. Ar Nacionālās apvienības ierosinājumu viņš vēlas iepazīties detalizētāk.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma «Latio» valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns Nacionālās apvienības priekšlikumu neatbalsta, aicina vērtēt ekonomikas datus. Arī ekonomiste Raita Karnīte uzskata, ka uzturēšanās atļauju tirgošana jāturpina. Pretējās domās gan ir ekonomists Uldis Osis.

Koalīcijas partijas Nacionālo apvienību aicinājušas pieteikumu atsaukt, jo tas nav saskaņots un tādējādi pārkāpta koalīcijā noteiktā procedūra. Nacionālā apvienība valdes sēdē vienbalsīgi nolēmusi to nedarīt. Līdz ar to jau ceturtdien Saeima lems par Imigrācijas likuma grozījumu nodošanu komisijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti