Mūziķis un aktīvists Eilands: Uzvaras parka stabs bija dzīvošana pagātnē

Uzvaras parkā esošais piemineklis bija dzīvošana pagātnē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "1 pret 1" sacīja dziedātājs un aktīvists Ralfs Eilands.

Viņš rīkojis gan koncertu Ukrainas atbalstam, gan gājienu, lai parādītu iedzīvotāju vēlmi atbrīvoties no padomju mantojuma. Pašlaik viņš aicina cilvēkus ziedot dronam "Bayraktar", ko nodotu Ukrainai.

Pieminekļa nojaukšana Eilandam šķitis kā goda jautājums, kas jāizdara ātri, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā.

"Stabs bija dzīvošana pagātnē. Tas bija kā tēvocis, kas vienmēr bija pālī un uzmācās visām tavām māsām (..). Tev bija jāiet garām un jāskatās," salīdzināja Eilands. Viņš norādīja, ka tagad esam ar to tikuši galā – vēsturiskā sadzīve ar nepatīkamo onkuli ir beigusies.

Pēc Eilanda domām, šajā vietā var būt gan aktīvās atpūtas parks, gan stadions.

KONTEKSTS:

Būvlaukumu pieminekļa nojaukšanai Uzvaras parkā sāka iekārtot 22. augustā, bet dienu vēlāk tika nogāztas pieminekļa kompleksā esošās karavīru skulptūras un vēl dienu vēlāk – arī sievietes tēla statuja. Savukārt 25. augustā pēc vairāku stundu kalšanas nogāzts 79 metrus augstais obelisks.

Rīgas pašvaldībā atklāja, ka darbi ritēja ātrāk nekā plānots. Saskaņā ar likumu piemineklis bija jānojauc līdz 15. novembrim, savukārt ar būvniekiem noslēgtais līgums paredz, ka līdz 2023. gada 30. jūnijam jāpabeidz būvdarbi šajā teritorijā.

Uzvaras parkā demontētā padomju pieminekļa vietā īstermiņa plāns paredz izveidot jauniešu atpūtas un sporta laukumu, savukārt par ilgtermiņa plānu vēl būs nepieciešama sabiedrības iesaiste un diskusijas, atzina Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti