Dienas ziņas

J. Čakstes dzimšanas dienā izveido prezidentu ozolu skvēru

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mūzikas pedagogi apgūst radošas darba metodes

Mūzikas pedagogi Talsos apgūst radošas darba metodes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gatavošanās streikam nav apturējusi pedagogu vēlmi apgūt jaunus veidus, kā radoši atraisīt bērnus. Trešdien, 14. septembrī, Talsos pirmsskolu un skolu mūzikas pedagogi no Kurzemes un Zemgales praktiski apguva, kā savās nodarbībās izmantot dabu, tās skaņas, kā ar rotaļām veicināt bērnu koncentrēšanos un veicināt muzikālo attīstību. Konferences idejas autores ir divas Talsu skolotājas.

Talsu pamatskolas telpās šodien skolēnu lomā iejutušies 100 Kurzemes un Zemgales mūzikas pedagogu, lai praktiski apgūtu, kā organizēt stundas, kā raitāk, profesionālāk un bērnam saprotamāk iemācīt uzdevumus. 

"Ikdienā strādājot, vienmēr pietrūkst ideju. Bet, atbraucot šeit, pie Baibas Brices un pārējiem jaukajiem mīļajiem lektoriem, mēs gūstam šo bagāžu, lai varētu ar bērniņiem izdzīvot dzīvi krāšņāku, skaistāku," sacīja konferences dalībniece Velga Dektere no Pūres.

Radošais, muzikālais pikniks ir tikai viena no metodēm, kas ļauj iesildīt bērnus nodarbību sākumā. Rīgas Doma kora skolotāja rāda, kā, tēlojot robotus, troļļus, ēdot improvizētas pankūciņas un labsajūtā murrājot, skolēnus var radoši atraisīt.

"Pēc tam jau notiek jaunās dziesmas mācīšanās, kad bērns ir atvēries un uzticējies skolotājam, un atvēris savu radošumu, un iesildījis savu ķermeni. Viņš ir gatavs darbam, un tad jau tā dziesmas mācīšana iet daudz ātrāk," klāstīja meistarklases vadītāja Ilona Poikāne.

"Bieži vien ikdienā aizmirstas, ka rotaļas pat ir vērtīgākas nekā tieši tā pamatvielas mācīšana. Caur rotaļu var ļoti daudz iedot to informāciju. Varbūt ātrāk, vieglāk bērns uztver," vērtēja konferences dalībniece Ilze Ceipe no Saldus.

Mūzikas skolotāji var sadarboties arī ar citu mācību priekšmetu pedagogiem, piemēram, Talsu pamatskolas direktore izmēģinājusi, kā kopā ar digitālo tehnoloģiju apgūšanu jaunieši var veidot skaņu skices – gluži kā muzikālu domrakstu.

"Un tad viņi meklē šīs skaņas dabā, ieraksta telefonā, paši rada skaņas, un tad to visu apvieno šajā datorprogrammā, kur gala rezultātā ir brīnišķīgs skaņdarbs," atzina Talsu pamatskolas direktore Dina Bičule.

Mūzikas skolotāju konference ir divu Talsu pedagogu ideja, un tā notiek jau ceturto reizi. Viena darbojas pirmsskolas izglītībā, otra mūzikas pasaulē ieved pamatskolas audzēkņus. Sākotnēji abas plānojušas konferenci rīkot Ziemeļkurzemei, bet lielā pieprasījuma dēļ robežas paplašinātas līdz Zemgalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti