Mūžībā devušies jau vismaz 10 iedzīvotāji, kas izvēlējās kārtot 2. pensiju līmeņa mantošanu

Mūžībā devušies jau vismaz 10 iedzīvotāji, kas no šī gada sākuma izmantojuši iespēju izdarīt izvēli, nosakot, kas mantos pensiju otrajā līmenī uzkrāto kapitālu, ja gadījumā persona nomirs līdz vecuma pensijas piešķiršanai.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Fondēto pensiju shēmas administrēšanas daļas vadošā eksperte Ilze Vindele Latvijas Radio skaidroja – šo personu 2. pensiju līmeņa mantošana tiek nokārtota atbilstoši izteiktajai gribai. Vindele arī norādīja, ka iesniegti jau vismaz 54 700 iesniegumu. Visbiežāk cilvēki izvēlas pensiju 2. līmeni nodot mantošanā civillikuma noteiktajā kārtībā.

Ilze Vindele par pensiju mantošanuKristaps Feldmanis

  "Ir trīs opcijas – civillikums, norādītā persona un apgādnieka zaudējuma pensija, kur ņem vērā 2. līmeni. Populārākais, ko izvēlās 2. līmeņa dalībnieki, ir nodot mantošanā civillikuma noteiktajā kārtībā. To ir izvēlējušies 65,6%, pārskaitīt norādītajai personai ir izvēlējušies 33% un ieskaitīt budžetā ir izvēlējušies 1,4% iesniedzēju," pastāstīja Vindele. "Ieskaitīt budžetā, tas nozīmē, ka šī pensiju 2. līmeņa uzkrātā nauda tiks ņemta vērā apgādnieka zaudējuma pensijai, ja tāda pienāksies. Cilvēki domā: ja viņi neiesniegs iesniegumu, tad tas automātiski nozīmē – civillikums [nodot mantošanā civillikuma noteiktajā kārtībā]. Tā gluži nav – noklusētā izvēle ir ieskaitīt budžetā un ņemt vērā apgādnieka zaudējuma pensijai. Līdz ar to, ja tomēr 2. līmeņa dalībnieks vēlas šo uzkrāto naudu novēlēt civillikuma noteiktajā kārtībā vai novēlēt kādai konkrētai personai, tad obligāti ir jāiesniedz iesniegums aģentūrā."

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti