Mūžībā devies pirmais Latvijas vēstnieks ANO Aivars Baumanis

Mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, paziņoja Ārlietu ministrija.

Baumanis piedzima 1937. gadā. Profesionālo darbību viņš sāka kā korespondents un redaktors “Latvijas Radio”.

Laika gaitā Baumanis ieņēmis daudz un dažādus amatus, tostarp līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu viņš bija Latvijas Žurnālistu savienības priekšsēdētājs un atjaunotās ziņu aģentūras LETA vadītājs.

1991. gadā Baumanis sāka darbu Ārlietu ministrijā, bet 1992. gadā kļuva par pirmo Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Ņujorkā ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku.

Ārlietu ministrijā skaidroja, ka šis bija Latvijas valstij īpaši svarīgs posms, kad tikko neatkarību de facto atguvušās Baltijas valstis ieguva pilntiesīgu starptautiskās arēnas dalībnieku statusu, 1991. gada 17. septembrī kļūstot par Apvienoto Nāciju dalībvalstīm. Darbības ANO laikā vēstnieks Baumanis izveidoja Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību ANO Ņujorkā un veicināja Latvijas diplomātisko attiecību izveidošanu ar dažādām pasaules valstīm. Vēstnieks kopā ar citiem Baltijas diplomātiem panāca, ka ANO Ģenerālās Asamblejas darba kārtībā tika iekļauts un izskatīts jautājums par padomju karaspēka izvešanu no Baltijas valstīm. 

No 1998. līdz 2002. gadam diplomāts bija Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Dānijas Karalistē un Islandes Republikā. Viņa darbība šajā amatā īpaši novērtēta ar Dānijas valsts apbalvojumu – Dannebroga ordeņa Komandiera krustu.

No 2002. gada līdz aiziešanai pensijā Baumanis turpināja darbu Ārlietu ministrijā. Viņš arī bijis ilggadējs Ārlietu ministrijas Kvalifikācijas komisijas priekšsēdētājs (2005–2012), ieguldot neatsveramu darbu ministrijas jauno diplomātu izglītošanā un profesionālo prasmju pilnveidē.

Aivars Baumanis bija erudīta personība, pārvaldīja vairākas svešvalodas, aizrautīgi mīlēja mūziku un bija īstens džeza mūzikas eksperts.

Tuvinieki informē, ka atvadīšanās notiks ceturtdien, 22. augustā, plkst. 16.00 Rīgas Lutera draudzes baznīcā. Baumaņa piemiņai Ārlietu ministrijā tiks atvērta līdzjūtības grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti