Mūžībā devies mācītājs un bijušais politiķis Jānis Šmits

Naktī uz pirmdienu 51 gada vecumā mūžībā aizsaukts mācītājs un bijušais politiķis Jānis Šmits, liecina sēru vēsts Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mājaslapā.

Šmits dzimis 1968. gada 1. aprīlī Rīgā. Viņš beidzis Rīgas 8. vidusskolu un Latvijas Universitātē studējis teoloģiju.

Šmits ordinēts 1998. gadā un kā mācītājs kalpojis vairākās draudzēs Latvijā, kā arī strādājis par armijas kapelānu. 2008. gadā viņam piešķirts atvaļinātā mācītāja statuss, kad viņš sāka darbību politikā. Šmits bija arī Rīgas pilsētas Kristīgo lietu padomes priekšsēdētājs.

Tāpat viņš bijis mēnešraksta "Mantojums" redaktors, kā arī teoloģisko grāmatu un žurnālu izdevniecības "Luterisma Mantojuma Fonds" prezidents.

2002. gadā viņš kandidējis 8. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas saraksta un togad uz laiku ieguvis deputāta mandātu. Saeimā Šmits savulaik bijis Saeimas sekretārs, parlamentārās izmeklēšanas komisijas bijušā Ministru prezidenta Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei vadītājs, Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs, kā arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs. 

2009. gadā Šmits ievēlēts Rīgas domē no "Latvijas Pirmā partijas/Latvijas Ceļš" (LPP/LC) saraksta. Vēlāk arī kandidējis 10. Saeimas vēlēšanās partiju apvienības "Par labu Latviju" sarakstā un 11. Saeimas vēlēšanās Aināra Šlesera "Reformu partijas LPP/LC" sarakstā.

2013. gadā un 2017. gadā kandidējis Rīgas domes vēlēšanās no "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" saraksta.  No 2012. gada viņš bijis arī partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes loceklis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti