Mūžībā aizgājis policijas ģenerālis Aloizs Blonskis
Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.
30. janvāris, 2012, 15:20
«Zinošs, cienījams profesionālis, kolosāls cilvēks, sirds cilvēks, goda vīrs» - ar šādiem vārdiem Iekšlietu ministrijas darbinieki atceras ilggadējo iekšlietu sistēmas darbinieku, ģenerāli un Triju zvaigžņu ordeņa virsnieku Aloizu Blonski un izsaka visdziļāko līdzjūtību viņa tuviniekiem, A.Blonskim mūžībā aizejot.
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis «Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Aloizs Blonskis mūsu atmiņās paliks kā leģendārs policijas ģenerālis, kurš ar savu bagāto dzīves un darba pieredzi ir neatgriezeniski iemūžinājis savu vārdu iekšlietu sistēmā. Aloiza Blonska ieguldījums darbā Kriminālpolicijas priekšnieka amatā ir devis lielu ieguldījumu, apkarojot organizēto noziedzību. Izsaku visdziļāko līdzjūtību Aloiza Blonska tuviniekiem, draugiem un kolēģiem viņu mūžībā aizvadot».
Ludzas rajonā Ciblas pagastā 1933. gadā dzimušais A.Blonskis savu darba mūžu ir ziedojis, strādājot iekšlietu sistēmā, un pēc neatkarības atgūšanas ir stāvējis pie Valsts policijas izveides šūpuļa.
Bijušais Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Staris savu līdzgaitnieku A.Blonski raksturo kā ģenerāli ar lielo burtu: «Tādu cilvēku kāds bija Aloizs nav un nebūs. Viņš bija policists no matu galiem līdz papēžiem un tik daudz cīnoties ar noziedzību bija spējis saglabāt labestību. Tieši labestība, iejūtība un spēja arī noziedzniekā saskatīt cilvēku bija viņa trumpji. Blonska laikā valstī bija kārtība – viņš bija autoritāte».
«Es Aloizu Blonski varu saukt par vienu no saviem skolotājiem, kurš bija ļoti sirsnīgs, saprotošs cilvēks un vienlaikus augsts profesionālis,» atceras bijušais Valsts policijas priekšnieks Jānis Zaščerinskis. Savukārt bijušais Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis A. Blonski raksturo kā «goda vīru, kura ieguldījums kriminālizmeklēšans sistēmas izveidē ir milzīgs. Viņš ir bijis kā skolotājs mums visiem un cieņu izpelnījies ar savu aso prātu un godīgo attieksmi pret savu darbu».
Savu darbu A.Blonskis sāka kā Iekšlietu ministrijas Rīgas 8.milicijas nodaļas milicis 1953.gadā Rīgā. No 1960. līdz 1963.gadam A.Blonskis ir vadījis Jūrmalas milicijas daļas kriminālmeklēšanas nodaļu, no 1963.līdz 1969.gadam bijis Ogres milicijas nodaļas priekšnieks, bet no 1969. līdz 1985.gadam – Iekšlietu ministrijas kriminālmeklēšanas pārvaldes priekšnieka vietnieks. No 1985.gada līdz 1992.gadam A.Blonskis bija Iekšlietu ministrijas 7.nodaļas (Operatīvās pārvaldes) priekšnieks, bet no 1992. līdz 1994.gadam Iekšlietu ministrijas Policijas departamenta Kriminālās uzziņas pārvaldes priekšnieks. 1994. gadā A. Blonskis kļuva par Iekšlietu ministrijas Policijas departamenta priekšnieka vietnieku, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku. 1997. gadā A. Blonskim piešķīra policijas ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi.
1996.gadā A.Blonskim tika piešķirts augstākais Latvijas valsts apbalvojumus - Triju Zvaigžņu ordenis, ieceļot viņu par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku. 1999.gadā A.Blonskis saņēma Iekšlietu ministrijas augstāko apbalvojumu - Zelta Goda zīmi.
Barikāžu laikā A.Blonskis bija Iekšlietu ministrijas 7. Nodaļas (Operatīvās pārvaldes) priekšnieks un Barikāžu 20. gadadienas kalendārā stāsta: «Brīdī, kad notika uzbrukums Iekšlietu ministrijai, vārda tiešā nozīmē gulējām pie Raiņa pieminekļa. Visapkārt šāva un mēs jutāmies kā karā». Dinamisks un aktīvs dzīves ritms bija A. Blonska dzīves ikdiena gan strādājot Valsts policijā, gan aktīvi dzīvojot līdzi un priecājoties par mazmazbērnu sasniegumiem.
Par savām dienesta gaitas atmiņām A.Blonskis raksta arī savā biogrāfijā «No ierindnieka līdz ģenerālim»: «Nedomāju, ka puišiem un meitenēm, kuri policijā strādās turpmāk, būs vieglāk nekā mums. Darbs paņems ne tikai mazo pirkstiņu un visu roku, bet tevi pašu. Kā cilvēku. Ja ar to rēķinās, tad laika gaitā būs gan panākumi, gan rezultāti. Ja nespēj, tad labāk meklēt citu nodarbošanos».
Kļūda rakstā?
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!
Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!