Mūrniece: Vislielākais izaicinājums – cilvēkos radīt lielāku drošības sajūtu

"Šodien mūsu vislielākais izaicinājums, pie kura vēl nopietni jāstrādā, ir lielākas drošības sajūtas radīšana cilvēkos par savu nākotni," to Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 27.gadadienai uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Parlamenta vadītāja norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji pirms 27 gadiem spēja atjaunot tos pašus principus un vērtības, ko Latvija pamatos ielika 1918.gada 18.novembrī. Tādējādi Latvijā dzīvojošie divas reizes laikmetu griežos nelokāmi apliecinājuši Latvijas tautas valstsgribu un spēju uzņemties atbildību par valsti – Latvijas Republiku.

“Tas, kas vieno un mobilizē mūsu tautu un liek saglabāt etnisko identitāti cauri gadsimtiem, ir tas viss, ko cilvēkam neviens un nekad nevar atņemt – tēvzemes mīlestība, mūžīgais ceļš uz mājām, senču mantojums un piederības sajūta," uzsvēra Mūrniece.

Viņa atzīmēja, ka saskaņā ar ekonomistu prognozēm tuvākie trīs gadi Latvijas ekonomikai būs veiksmīgi, arī pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstam.

"Šodien mūsu vislielākais izaicinājums, pie kura vēl nopietni jāstrādā, ir lielākas drošības sajūtas radīšana cilvēkos par savu nākotni," teica Mūrniece,  aicinot politiķus strādāt tā, lai cilvēki varētu uzticēties viņu lēmumiem, lai justu, ka lēmumi pieņemti sabiedrības interesēs.

Saeimas spīkere atgādināja, ka Nacionālajā attīstības plānā solīts izrāviens ekonomikā, un pašlaik ir īstais brīdis, lai valdība apliecinātu, ka šis izrāviens būs un ieguvēji būs visi.

Valdība ir izstrādājusi jaunas nodokļu politikas pamatnostādnes. Par tām pašlaik notiek diskusija, kurā jāpiedalās visai sabiedrībai. Taču sabiedrībai jāapzinās arī tas – lai Latvijas valstij būtu vairāk naudas, nodokļi ir jāiekasē efektīvāk un tie ir jāmaksā visiem.

"Mēs visi esam ieinteresēti pozitīvās pārmaiņās," teica Saeimas spīkere, norādot – politiķiem jāizstrādā un jāvienojas par tādu nodokļu politikas reformu, kas labvēlīgi ietekmē valsts nākotni. Ja reformu neizdosies īstenot, tad Latvijas valstij draud stagnācija uz daudziem gadiem.

Mūrniece norādīja arī, ka pasaule pašlaik ļoti mainās, un arī Latvija ir aci pret aci ar 21.gadsimta izaicinājumiem, tostarp Krievijas agresiju Ukrainā un Krimas okupāciju, "Brexit" un  Kremļa centieniem vājināt Eiropas vienotību, ietekmēt vēlēšanas Rietumu demokrātijas valstīs, kā arī iedzīvotāju migrāciju visā pasaulē.

 Mūrniece akcentēja, ka mums jāsaprot šie procesi, jāmācās tos pārvaldīt un jāzina, kā aizsargāsim Latviju mūsu valsts pastāvēšanas otrajā gadsimtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti