Rīta intervija

ALTUM pārstāve Dina Kaupere par energoefektivitātes programmu

Rīta intervija

LR valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne par Radio aktualitātēm un nākotni

Ināra Mūrniece: 12.Saeima ir pieņēmusi vairākus Latvijai būtiskus lēmumus

Mūrniece: Valdības tapšanā jauniem politiķiem nepieciešams laiks uzticības iegūšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Politikā daudz kas balstās arī uz cilvēcisko uzticēšanos, un 13.Saeimā ievēlētajiem jaunajiem spēkiem nepieciešams laiks, lai to izveidotu, un tāpēc arī valdības veidošana nenotiek tik ātri, intervijā Latvijas Radio sacīja 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).  

Viņa norādīja, ka nepieciešamība pieņemt nākamā gada budžetu varētu būt viena lieta, kurai vajadzētu sekmēt valdības ātrāku veidošanu. Turklāt mākamā sasaukuma parlaments sāks strādāt jau 6.novembrī, kad  deputāti sanāks kopā un politiķiem būs jāsāk sarunāties intensīvāk.

“Ceru, ka šis faktors sarunas padarīs intensīvākas,” sacīja Mūrniece.

Viņa atgādināja, ka parlamentā ievēlēja daudz jaunu deputātu, viņi vēl viens otru nepazīst, tāpēc arī valdības veidošanas sarunās ir zināms stīvums, jo nepieciešams laiks, lai izveidotos politiķu uzticēšanās.

Mūrniece stāstīja, ka 13.Saeima ir sadrumstalota – tajā ir septiņi politiskie spēki, un, piemēram, otrdien notikušās sarunas par deputātu vietām Saeimas zālē pierādīja, ka koalīcija jāveido sešām partijām.  Mūrniece stāstīja, ka viņa bija gatavojusies asākām diskusijām, bet sešas partijas piekrita ievērot tradicionālo izvietojumu, viena partija iebilda, bet izdevās ātri atrast kompromisu.  

Saeimas sēžu zālē partijas tradicionāli izvietotas no kreisā flanga uz labējo – no “Saskaņas” līdz Nacionālajai apvienībai. Ar līdzšinējās Saeimas priekšsēdētājas piedāvāto vietu sēžu zālē nebija apmierināta partija “KPV LV”, kas tagad sēdēs centrā, tuvāk labējiem, bet “Jaunā Vienotība” no centra pārsēdīsies tuvāk kreisajai malai.

KONTEKSTS: 

Pēdējās dienās 13.Saeimā ievēlēto partiju sarunās par valdības izveidi vērojams zināms progress. Līdz jaunās Saeimas pirmajai sēdei partijām jāturpina intensīvas konsultācijas, lai panāktu skaidrību par iespējamo koalīciju,  pēc tikšanās ar triju politisko spēku premjera amata kandidātiem pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jau ceturto nedēļu turpinās sarunas par nākamās valdības veidošanu, taču pagaidām vienošanās nav panākta. Prezidents pēc iepriekšējām sarunām ar visām 13. Saeimā ievēlētajām partijām izvērtēja Alda Gobzema ("KPV LV"), Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) un Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") kandidatūras premjera amatām, bet 26. oktobrī atzina, ka 13.Saeimā ievēlēto partiju darbs pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtējams kā neapmierinošs.  

Apvienība "Attīstībai/Par!" ierosināja valdības veidošanas sarunās ieviest jaunu tematiskās diskusijas formātu ekspertu līmenī, apspriežot veselības aprūpes un izglītības reformu, tiesiskuma un drošības jautājumus, transporta un infrastruktūras jautājumus, obligātā iepirkuma komponentes atcelšanu un pašvaldību reformu.  Sarunās piedāvāja iesaistīt 6 partijas: “Attīstībai/Par!”, “KPV LV”, JKP, ZZS, Nacionālo apvienību, “Jauno Vienotību”, bet  JKP un “KPV LV” sarunās nepiedalīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti