Mūrniece: Saeimu apsēdis «zaļais pūķis»

Saeimu apsēdis „zaļais pūķis”, bet ar to nevar cīnīties vien Saeimas priekšsēdētāja, stāvot pie ieejas ar alkometru, tas ir katra deputāta godaprāta jautājums, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (NA).

Viņa sacīja, ka „Saeimu apsēdis pūķis”, taču diemžēl tas nav naudas pūķis, kas vilktu naudu valsts budžetā, bet gan „zaļais pūķis”.

Mūrniece ironizēja, ka nevar stāvēt pie Saeimas ieejas ar alkometru, lai kontrolētu deputātus, norādot, ka tas ir deputātu goda jautājums. Arī jautājums par deputāta mandāta nolikšanu, ja deputāts ir pieķerts dzērumā, ir deputātu, kā arī partiju un frakciju atbildība.

Mūrniece atgādināja, ka iepriekšējā sasaukuma parlamentā ir piemērs – deputāts Kārlis Krēsliņš (NA) nolika mandātu tikai saistībā ar aizdomām par viņa dēla saistību ar "legālajām narkotikām".  Līdz ar to šī „morāla latiņa” ir uzlikta ļoti augstu, un jautājums, vai 12.Saeimas deputāti spēs to noturēt.  

Mūrniece gan uzsvēra, ka neviens nevar deputātu piespiest nolikt mandātu, „arī es neesmu klases audzinātāja vai skolas direktore, nevaru ierakstīt viņiem piezīmi dienasgrāmatā”, sacīja Mūrniece.

Jau vēstīts, ka Saeima iepriekš piekrita deputāta Veiko Spolīša („Vienotība”) administratīvajam arestam uz piecām diennaktīm par braukšanu 1,4 promiļu reibumā. Spolītis iepriekš tiesas sēdē paskaidroja, ka, "strādājot divās vietās, rodas izdegšana". Viņš izdarījis kļūdu, un tā ir lieta, ko vairs neplāno izdarīt.  

 Spolītis, kurš pieķerts pie automašīnas stūres alkohola reibumā, apturējis darbību "Vienotībā". Tas gan nenozīmē, ka viņš pārtrauc darbu parlamentā, jo vietu "Vienotības" frakcijā viņš saglabās un piedalīsies tās sēdēs.

Savukārt Arturam Kaimiņam (Latvijas Reģionu apvienība) par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nolēma izteikt rakstisku brīdinājumu. Komisija ierosināja lietu par Kaimiņa deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu saistībā ar viņa rīcību Vecrīgā, kas beidzās ar policijas iesaistīšanos. Kaimiņš žurnālistiem norādīja, ka nožēlo izdarīto un savu rīcību skaidro ar emocionalitāti. Viņš norādīja, ka sākotnēji maldīgi uzskatījis, ka konfliktu ar viņu sācis "Latvijas 1.rokkafejnīcas" apsargs, taču vēlāk noskaidrots, ka konflikta aizsācējs bija trešā puse.

Lai arī sākotnēji Kaimiņš izvairījās atbildēt uz vairākkārtējiem žurnālistu jautājumiem par to, vai viņš bijis alkohola reibumā, vēlāk viņš atzina, ka alkoholu lietojis. Kaimiņš arī solījās, ka darīs visu, lai šādi gadījumi turpmāk neatkārtotos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti