Labrīt

Publicists Artūrs Snips dažādu gadu darbus apkopojis grāmatā "Rīgas portfelis"

Labrīt

Fotogrāfe Inese Kalniņa Vecrīgas jumtiem veltījusi veselu fotomākslas projektu

Ināra Mūrniece: Saeima pavasara sesiju aizvadījusi īpašā darba režīmā

Mūrniece: Saeima varētu strādāt attālināti, kamēr ir spēkā distancēšanās ierobežojumi

Saeima varētu strādāt attālināti, kamēr Latvijā ir spēkā fiziskās distancēšanās ierobežojumi, intervijā Latvijas Radio norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība). Viņa piebilda, ka tas būs deputātu lēmums - ja viņi piekritīs, tad attālinātā strādāšana turpināsies līdz ierobežojumu atcelšanai.

Mūrniece pastāstīja, ka aizvadītā pavasara sesija bija vēsturiska, jo bija jāstrādā ļoti intensīvi, ārkārtējos apstākļos. Grūtības noveda līdz tam, ka "Latvijā tagad ir viens no inovatīvākajiem, tehniski attīstītākajiem parlamentiem, kas strādā e-Saeimā", norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece uzsvēra, ka ir gandarīta par sesiju, kā arī to, kā parlaments ir attīstījies. Ir izdevies pieņemt nozīmīgus lēmumus, piemēram, administratīvi teritoriālo reformu.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka saprot arī žurnālistu bažas par intervijām ar deputātiem. "Sarunas ar žurnālistiem - tai jābūt katra deputāta prioritātei," viņa teica, vienlaikus norādot, ka parlamentā jau bijuši saslimušie, tādējādi tiek sargāta deputātu un Saeimas darbinieku veselība.

Pavasara sesijā Saeimai Covid-19 pandēmijas dēļ nācās strauji pieņemt dažādus lēmumus – gan par ārkārtējās situācijas ieviešanu, gan dažāda veida atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Pavasara sākumā parlamentāriešiem nācās doties divas nedēļas ilgā pašizolācijā pēc tam, kad kļuva zināms, ka Artuss Kaimiņš saslimis ar Covid-19. Līdzīgi kā daudzi iedzīvotāji, deputāti arī mācījās strādāt attālināti, bet pagājušajā mēnesī darbu sāka jaunizveidotā e-Saeimas platforma.

Pēc Mūrnieces teiktā, apmeklējums e-Saeimas sēdēs ir ļoti augsts - regulāri strādā ap 90 deputātu.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzas 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Noteikts, ka līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku. Visiem jāievēro divu metru distance.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti