Rīta Panorāma

Intervija ar Lieni Dambiņu un Ņikitu Bezborodovu

Rīta Panorāma

Intervija ar Inu Strazdiņu

Intervija ar Ināru Mūrnieci

Mūrniece: Novadu reformas likumprojektu Saeima varētu skatīt vairākās sēdēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sagaidāms, ka debates par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu jeb tā saukto novadu reformas likumprojektu Saeimā būs karstas un ilgas, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), atzīstot, ka šo likumprojektu parlaments varētu skatīt vairākās sēdēs.

Saeimas spīkere norādīja, ka līdz šim par jauno novadu karti saņemti 300 priekšlikumu. Līdz ar to debates par šiem priekšlikumiem parlamentā gaidāmas ne tikai gana karstas, bet arī gana ilgas. Tā bijis arī, piemēram, skatot valsts 2020. gada budžetu pērn rudenī, kad arī bija daudz priekšlikumu un kad debates esot arī "mākslīgi uzturētas" no opozīcijas puses.

"Tāpēc mēs rēķināmies ar iespēju, ka šī likumprojekta izskatīšana var ilgt ne tikai vienu Saeimas sēdi, bet vairākas. Tātad, mēs plānojam darbu ne tikai ceturtdien, bet arī piektdien un, ja būs nepieciešams, arī tālāk," klāstīja Mūrniece.

Viņa neizslēdza, ka priekšlikumi būs arī uz trešo lasījumu, taču "uz trešo lasījumu mēs [koalīcija] esam vienojušies par vienu vispārēju principu, ka ļoti būtiskus vai jaunus priekšlikumus uz galīgo lasījumu neiesniedzam".

Jautāta, vai tad no deputātu puses nebūs priekšlikumu par jaunu novadu izveidi, Mūrniece sacīja: "Es ļoti ceru, ka nē."  Saeimas spīkere piebilda, ka valdību veidojošās partijas konceptuāli ir vienojušās, ka Administratīvi teritoriālajai reformai ir jābūt.

KONTEKSTS:

Saeimas atbildīgajai komisijai pieņemot vairākus būtiskus lēmumus, finiša taisnē iegājusi jaunā administratīvi teritoriālā reforma. Pretēji iepriekš dotiem solījumiem, netiks veidots jauns Sēlijas novads, bet Varakļāni paliks Vidzemē. Jaunajā novadu kartē būs tikai viena atkāpe no ministrijas rosinātā – Saulkrastu novads.  Saeima par jauno novadu karti sāks lemt jau 5. marta sēdē.

Likumus reformas īstenošanai Saeima grib pieņemt līdz 2020. gada maijam, pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti