Sadaļas Sadaļas

Mūrniece: Mums jānosargā citam citu no Covid-19

Šogad ir ļoti svarīgi atrast spēku, lai spētu izturēt Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus un nosargātu cits citu, svētku rītā intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci Latvijas Radio

Viņa uzsvēra, ka šis gads ir bijis ļoti smags. "Bet tas mums parādījis arī mūsu cilvēcisko spēku, cik esam spējīgi un radoši," sacīja Mūrniece, piebilstot, ka daudz lietu valstī tika izdarītas īsā laikā.

Arī sabiedrība mobilizējās, bet ir nozīmīgi būt psiholoģiski noturīgiem, lai atrastu spēku un izrādītu vēl lielāku solidaritāti. Ir nozīmīgi ievērot Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, lai pasargātu citus cilvēkus, kuriem ir samazināta imunitāte.

"Mums ir ļoti svarīgi nosargāt citam citu!" sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Arī uzrunā svinīgajā Saeimas sēdē Mūrniece uzsvēra to, cik nozīmīgi ir ievērot Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus - šoreiz palīdzēt savai tautai ir daudz vieglāk nekā tas bijis iepriekš vēsturē. Viņa arī uzsvēra to, cik toksisks ir dezinformācijas kokteilis, kas par Covid-19 tiek vieglā valodā pasniegts iedzīvotājiem. Pēc Mūrnieces teiktā, būvēt uz tā politisko kapitālu var salīdzināt ar marodierismu.

Pēc Mūrnieces teiktā, lai arī svētki šogad ir jāsvin neierastos apstākļos, esam iemācījušies likt lietā izdomu, plānot svinību norisi citādi un, iespējams, emocionāli svētkus izjust dziļāk sevī.

"18. novembrī mēs svinam sava ideālā mērķa piepildījumu, un tie ir mūsu valsts un tautas pastāvēšanas svētki. Mūsu izvēle vienmēr ir bijusi par labu saules pusei, gaismas pusei – demokrātiskai un tiesiskai valstij, gara brīvībai un cilvēciskai cieņai. Aizstāvēsim, stiprināsim un mīlēsim Latviju! Mēs esam stipri! Mēs esam saules pusē!" uzrunā sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece pateicās visiem mediķiem, kuri strādā, stundas neskaitot.

"Šis nav ieroču karš, bet mediķi šajā frontē ir pirmajās rindās. Liels paldies mūsu ārstiem, māsiņām un visai medicīnas nozarei," sacīja Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja arī aicināja paskatīties vēsturē, ar kādu enerģiju un mīlestību Latvijas valsts ir dibināta.

Runājot par to, ko varētu pēc valsts svētkiem atstāt pagātnē, Mūrniece minēja dezinformāciju, ko ienesa Covid-19.

Arī ar bijušais Augstākās Padomes deputāts, tagad Liepājas slimnīcas ārsts Ivars Krastiņš uzsvēra, ka svētku svinēšanai nav vajadzīgi lieli pūļi. Brīvā Latvijā, kad katrs var teikt, ko vēlas, viņš aicināja neaizmirst par cieņu pret sevi un savu valsti. 

"Mēs esam izdarījuši diezgan daudz tajos 102 gados. Ir tālu no pilnības, bet mums nav īsti iemesla būt neapmierinātiem," sacīja Krastiņš.

Saistībā ar Covid-19 viņš aicināja izvairīties no galējībām - nevajadzētu ne krist histērijā un baidīties no Covid-19, ne arī noliegt to, ka slimība pastāv.

Latvijai viņš novēlēja mierīgi attīstīties turpmākos 102 gadus un vēl pēc tam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt