Mūrniece: Dzīvot labāk mums visvairāk traucē korupcija

Nacionālās apvienības kongresā, kur sestdien, 15.decembrī, tiek pārvēlēta politiskā spēka vadība, līderu uzrunās vairākkārt tiek locīts Rīgā valdošās “Saskaņas” vārds. Nacionālās apvienības vadītājs Raivis Dzintars starp galvenajiem nākotnes darbiem minēja to, ka par katru cenu esot jāatgūst Rīga.  Bet Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ņemot vērā pēdējās nedēļas korupcijas skandālu pašvaldības transporta uzņēmumā “Rīgas satiksme”, uzrunā Nacionālās apvienības kongresā uzsvēra, ka visvairāk Latvijai dzīvot labāk traucē korupcija.

“Saistībā ar šībrīža notikumiem Rīgas domē un “Rīgas satiksmē”, gribu vēlreiz norādīt uz to, kas mums visvairāk traucē dzīvot labāk, bagātāk un ar lielāku pārliecību par rītdienu.  Tā ir korupcija,” sacīja Mūrniece.

“Ir vieni, kas ar to iegūst netīru naudu, bet visiem pārējiem tā atņem ticību un paļāvību godīgumam,” viņa sacīja.

“Korupcija ir arī drošības jautājums. Lieku lielas cerības uz Jēkaba Straumes vadīto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB). Sabiedrība šajās dienās burtiski saviļņojās, un tas ir tāpēc, ka šobrīd ikviens ar lielu cerību skatās uz KNAB darbību korupcijas lietu risināšanā,” norādīja Saeimas spīkere.

“Ir būtiski radīt pārliecību, ka korupciju var mazināt, ka valsts apzagšana nepaliks nesodīta,” viņa uzsvēra.

“Tas vairos ticību tam, ka Latvija kļūst arvien labāka, gudrāka, veiksmīgāka un bagātāka,” sacīja Mūrniece.

Viņa uzrunā kongresā arī pauda, ka tuvākajos gados būtiskākie valsts uzdevumi ir “ārējās un iekšējās drošības stabilitāte, latvisko vērtību stiprināšana, atbalsts ģimenēm ar bērniem un tiem, kam visgrūtāk parūpēties pašiem par sevi”, kā arī izglītība valsts valodā, kultūra un identitāte.

Lai šos lielos uzdevumus varētu izpildīt, valstij jānodrošina tautsaimniecības izaugsme, jānostabilizē nodokļu sistēma, kas uzņēmējiem un iedzīvotājiem būtu ērtāka un attīstību veicinoša, jārada apstākļi, lai Latvijas pilsoņi gribētu atgriezties dzimtenē, nevis braukt no tās prom peļņā, uzsvēra Mūrniece.

Dzintars uzrunā kongresā pauda, ka Nacionālās apvienības tuvākie stratēģiskie mērķi ir uzvara Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

“Mēs esam spējīgi piedāvāt stiprāko komandu Latvijas pārstāvniecībai un panākt labāko rezultātu,” sacīja Dzintars.

“Otrkārt, par katru cenu ir jāatgūst Rīga. Mana pārliecība, ka to ir iespējams izdarīt, latvisko partiju starpā panākot vēl nebijušu sadarbības līmeni kopīga mērķa vārdā,” uzsvēta NA līderis.

“Sadarbība Rīgas atgūšanai nevarēs būt process, kurā sacenšamies ar citām partijām. Jau no nākamā gada sākuma jāsāk mērķtiecīgas sarunas ar visām lielākajām latviskajām partijām, lai meklētu labāko sadarbības modeli, kas dotu tik svarīgo stratēģisko uzvaru,” sacīja Dzintars.

KONTEKSTS:

KNAB novembrī sācis kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīga satiksme” iepirkumiem un  11. decembrī veicis vairāk nekā 30 kratīšanas, kā arī aizturētas sešas personas Latvijā un vēl divas Polijā. KNAB darbinieki 11. decembrī veica kratīšanu arī Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme", kā arī Rīgas domē.

Pieci no sešiem aizturētajiem šajā lietā ir apcietināti, viņu vidū arī "Škoda Transportation" komercdirektors Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons un „Rīgas satiksmes” amatpersona Igors Volkinšteins.

KNAB izmeklēšana saistīta ar Polijas un Čehijas uzņēmumu vienošanos ar Rīgas domes un pašvaldības transporta uzņēmuma pārstāvjiem par kukuļu nodošanu un personu piesaistīšanu naudas atmazgāšanai. Lietā figurē trīs iepirkumi un noslēgtie līgumi - par tramvaju, trolejbusu un autobusu piegādi.

Visi pieci pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" valdes locekļi ceturtdien, 13.decembrī, iesnieguši atlūgumus, iecelta pagaidu valde. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti