Mūrniece Baltu vienības dienā aicina stiprināt Latvijas un Lietuvas sadarbību drošības jomā

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība)  sestdien, 19.septembrī, piedaloties Baltu vienības dienas atklāšanas ceremonijā Lietuvas Rokišķu pilsētā, aicināja stiprināt abu valstu sadarbību drošības un aizsardzības jautājumos, informēja Saeimas Preses dienests.

„Mums jāstrādā cieši un saliedēti, lai nodrošinātu, ka mūsu bērni var augt par brīvu un neatkarīgu valstu pilsoņiem,” uzsvēra Mūrniece, piebilstot, ka šodien vairāk nekā jebkad agrāk nepieciešama Latvijas un Lietuvas cieša sadarbība drošībā un aizsardzībā.

Saeimas priekšsēdētāja atzinīgus vārdus veltīja Latvijas un Lietuvas līdzšinējai sadarbībai, strādājot roku rokā ar NATO sabiedrotajiem, lai stiprinātu Baltijas reģiona drošību. Vienlaikus  Mūrniece norādīja, ka latviešiem un lietuviešiem kopīgiem spēkiem jādara viss, lai stātos pretim vērienīgajiem izaicinājumiem drošības jomā, kas nāk no austrumu puses.

Atklāšanas ceremonijā  Mūrniece uzsvēra arī valstu draudzīgās attiecības un sadarbību politiskā līmenī. Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka piektdien, 18.septembrī, Rokišķos notika pirmā kopīgā Latvijas un Lietuvas valdību sēde, kurā premjeri un ministri pārrunāja šī brīža aktualitātes.

Latvija un Lietuva kopš abu valstu neatkarības atjaunošanas kļuvušas par ciešiem un nešķiramiem sadarbības partneriem reģionā, turklāt Lietuva jau vairākus gadus pēc kārtas ir lielākais un nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris, sacīja  Mūrniece.

Ievadot Baltu vienības dienas svinības, Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka šī ir diena, kad svinam latviešu un lietuviešu, pasaulē vienīgo baltu valodu runātāju, tuvināšanos un draudzību. Izrādot cieņu lietuviešu tautai, Saeimas priekšsēdētāja savu uzrunu sāka un arī noslēdza lietuviešu valodā.

„Mūsu baltu tautu kopīgi gan ar asinīm izcīnītā, gan kopīgā dziesmā izdziedātā, gan roku rokā Baltijas ceļā izlolotā brīvība ir stingri jāsargā un jāaizstāv. Gluži tāpat kā rūpīgi jākopj mūsu valodas un tradīcijas un jāstiprina mūsu valstu sadarbība šodienas strauji mainīgajā pasaulē,” uzsvēra  Mūrniece.

Baltu vienības diena iedibināta, pieminot 1236.gada 22.septembrī notikušo Saules kauju, kurā zemgaļu un žemaišu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti