Rīta Panorāma

Skype intervija ar Aigaru Rostovski

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Artūru Kokaru

Telefonintervija ar Ināru Mūrnieci

Mūrniece: Aizvadītā nedēļa Saeimai bijusi smaga

Aizvadītā nedēļa Saeimai bijusi smaga - mūžībā devās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāte Juta Strīķe, bet no "KPV LV" ievēlētajam Artusam Kaimiņam tika konstatēta jaunā koronavīrusa infekcija - intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" atzina parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Viņa norādīja, ka norisinās aktīva saziņa starp prezidija locekļiem par attālināta darba platformas pieejamību, lai nodrošinātu parlamenta darbu laikā, kad deputāti ir pašizolējušies. "Iespējams, deputāti būs gatavi vienoties par mazāku kvorumu un pāreju uz attālinātu darbu. Politiski visiem ir jāvienojas un jāpiekrīt. Tādēļ prezidents [Egils Levits] ir lūdzis administrācijai šādu iespēju nodrošināt. Lielākajai daļai deputātu tiek veiktas analīzes. Pagaidām ir informācija, ka rezultāti ir negatīvi," teica Mūrniece.

Saeimas spīkere arī aicināja amatpersonas piebremzēt ar savu egoismu, jo rezultātā tiek apdraudēta citu cilvēku veselība.

Valsts prezidents Levits intervijā Latvijas Radio atkārtoti pauda viedokli, ka Saeima ir rīcībspējīga, pat strādājot attālināti. Vienlaikus prezidents atbalstītu Satversmes 81. panta atjaunošanu mūsdienīgā redakcijā. Minētais pants paredzēja, ka laikā starp Saeimas sesijām valdībai ir tiesības, ja ir neatliekama vajadzība, izdot noteikumus, kuriem ir likuma spēks.

KONTEKSTS:

Par pozitīvu Covid-19 testu un pašizolēšanos sestdien paziņoja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Jautāts, vai tagad pašizolēšanās būs jāievēro visiem Saeimas deputātiem, SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs aģentūrai LETA iepriekš teica, ka pašreiz tiek pieņemti lēmumi un "pie tā strādā". Saistībā ar Covid-19 apstiprināšanu Kaimiņam uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana.

Tikmēr valdības vadītājs Krišjānis Kariņš īsi pēc Kaimiņa izplatītā paziņojuma informēja, ka valdība turpmāk strādās attālināti. Ministru prezidents apliecināja, ka ir gatavs sekot mediķu un epidemiologu norādījumiem un nepieciešamības gadījuma veikt analīzes, ievērot pašizolāciju.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti