Mūrmani-Umbraško apstiprina Veselības ministrijas valsts sekretāres amatā

Ministru kabinets sēdē otrdien, 12. februārī, Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāres amatā apstiprināta Daina Mūrmane-Umbraško, kura līdz šim strādāja par VM valsts sekretāra vietnieci veselības politikas jautājumos un no 2018. gada 30. oktobra pildīja arī valsts sekretāra pienākumus.

Mūrmane-Umbraško ir pildījusi valsts sekretāra pienākumus un nodrošinājusi VM darba nepārtrauktību arī iepriekš, 2017. gadā, pildot vakanta vai prombūtnē esoša VM valsts sekretāra amata pienākumus. Mūrmane-Umbraško ir bijusi Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktore no 2015. gada februāra līdz 2016. gada novembrim, informē VM.

Mūrmane-Umbraško, stājoties VM valsts sekretāres amatā, uzsvērusi: "Mans mērķis ir panākt, lai pacienti veselības aprūpes sistēmā justos ērti, saņemot kvalitatīvu un pieejamu aprūpi, un mediķi – atbilstoši novērtēti par paveikto darbu."

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") iepriekš skaidroja, ka Mūrmane-Umbraško ir pietiekami ilgi darbojusies veselības aprūpes nozarē un ir profesionāle, turklāt ministrei bijusi arī iespēja ar viņu kopā strādāt, kas ļāvis pārliecināties par viņas kompetenci. 

KONTEKSTS: 

Pagājušā gada oktobra vidū līdzšinējais valsts sekretārs Aivars Lapiņš tika aizrotēts uz NVD, kurā patlaban ir direktores vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos. Lapiņš gan jaunajā amatā vēl nav strādājis, jo ilgstoši atrodas darba nespējā.

Kopš pagājušā gada oktobra vidus VM bijusi bez valsts sekretāra, bet šī amata pienākumus pildīja Mūrmane-Umbraško.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti