Murkšķis Fiksais ir visaktīvākais viesu uzņemšanā. Šī iemesla dēļ viņš pie sava vārda ticis “ātri”. Fiksais tāpat kā pārējie gaida kārumus – zemesriekstus, ābolus vai burkānus. Viņi ir veģetārieši.
"Kad cilvēki atbrauc, zina, ka viņus pacienās. Viņi ir diezgan agresīvi, ir tādi, kas var iekampt rokā," norāda murkšķu audzētavas “Jaunstuči” īpašniece Silvija Tetere.
Murkšķiem visspēcīgākie ir zobi un priekšķepas. Ja gadās kādu zobu nolauzt, tas ataug.
Murkšķu fermas īpašniece, kurai ir 38 zvēriņi, par labu zemes vāverēm izlēmusi brīdī, kad palicis par grūtu apkopt lopus, un cerējusi, ka murkšķi guļ sešus mēnešus.
"Uzrunāja tas, ka viņi ziemā nav jākopj. Novembrī viņi vēl dejoja, kad bija lielās ziemas, tad jau oktobrī gāja gulēt," stāsta Tetere.
Amerikas Savienotajās Valstīs ar murkšķu palīdzību nereti cenšas pareģot pavasara iestāšanos, Silvijai gan tas neizdevās.
Lai pārdzīvotu ziemu, murkšķiem daudz jāēd. Rudenī viņu svars var sasniegt pat 14 kilogramu. Šis gads ir īpašs murkšķiem un viņu saimniecei. Covid-19 krīze ietekmējusi arī saimniecības dzīvi.
"Neviens nav pieteicies, tas man ir liels zaudējums. Visu pavasari ieguldi un atpakaļ nenāk nekas, viņus jau cilvēki uztur," uzsver Tetere.
Murkšķu audzētavas īpašniece cer, ka vīruss beigsies un cilvēki atkal parādīsies saimniecībā. Galu galā, kā saka saimniece, viņa nevar atļauties barot dzīvniekus no vienas pensijas.