Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktores Amantovas kriminālprocess, iespējams, saistīts ar fiktīvu nodarbinātību

Latvijas sporta sabiedrību pirms nedēļas satricināja ziņa, ka aizturēta Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktore Ingrīda Amantova. Tobrīd visas iesaistītās puses situāciju komentēt plašāk nevēlējās. Arī nedēļu vēlāk situācija Amantovas lietā īpaši nav mainījusies, iesaistītās puses izteikumos ir skopas. Neoficiāla informācija liecina, ka kriminālprocess, iespējams, saistīts ar fiktīvu nodarbinātību.

Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktores Amantovas kriminālprocess, iespējams, saistīts ar fiktīvu nodarbinātībuMāris Bergs

  Pirms nedēļas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktori Ingrīdu Amantovu, kura uz izmeklēšanas laiku atkāpās no sava amata. Amantova no publiskiem komentāriem šajā lietā joprojām atturas, bet KNAB pārstāve Agita Antonāne paskaidroja, ka KNAB nedrīkst atklāt plašāku informāciju par kriminālprocesa gaitu.

  "Konkrētajā kriminālprocesā notiek pirmstiesas izmeklēšana. KNAB apliecina, ka amatpersonai 21.aprīlī lemts piemērot aizdomās turamā statusu un ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus, proti, aizliegumu ieņemt noteiktu amatu un tuvoties noteiktām personām. Kriminālprocess uzsākts 15.aprīlī par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā un krāpšanas mēģinājumu. Lai nekaitētu izmeklēšanas interesēm, birojs par šo procesu un tajā iesaistītajām personām plašāku informāciju nevar sniegt," sacīja Antonāne.

  Latvijas Radio rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka kriminālprocess, iespējams, saistīts ar fiktīvu nodarbinātību.

  Uzreiz pēc Amantovas aizturēšanas viņas atkāpšanos no amatiem uz izmeklēšanas laiku pieprasīja arī Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

  LOK no plašākiem komentāriem atturas, jo arī viņu rīcībā šobrīd nav plašākas informācijas, un organizācijas pārstāvji norāda, ka paļaujas uz tiesībsargājošo iestāžu kompetenci lietas apstākļu noskaidrošanā. Amantova paralēli saviem pienākumiem Murjāņu Sporta ģimnāzijā ir Ropažu novada domes deputāte un, kā Latvijas Radio atklāja Ropažu domes pārstāve Inga Koleča, Amantova turpina darbu domē un arī Izglītības, kultūras un sporta komitejā.

  "Tā arī ir, ka Ingrīda Amantova turpina darbu domē un komitejā, bet vairāk nekādu komentāru mums šobrīd nav," teica Koleča.

  Izglītības un zinātnes ministrija ar pirmdienu oficiāli atstādinājusi Amantovu uz izmeklēšanas laiku bez atlīdzības, tāpēc skolas direktora pienākumus pašlaik pilda direktora vietnieks sporta jomā Sergejs Čevers, kurš aizvietoja Amantovu viņas atvaļinājuma laikā. Čevers pastāstīja, ka darbs skolā nav apstājies un tas tiek turpināts attālināti. Amantova par Murjāņu Sporta ģimnāzijas vadītāju kļuva 2014.gada vasarā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti