Munkevicam gada laikā jāsamaksā 49 950 eiro sods

Marta sākumā stājies spēkā bijušo Jūrmalas mēru Raimondu Munkevicu un viņa līdzgaitnieku Normundu Pīrantu notiesājošais tiesas spriedums par kukuļdošanu bijušajai Jūrmalas domes deputātei Ivetai Blauai.

Par 5000 latu un vicemēra amata piedāvājumu Munkevicam piespriests gandrīz 50 tūkstošu eiro naudassods, bet Pīrantam – 47 tūkstošu eiro naudassods. Tāpat abiem trīs gadus liegts ieņemt vēlētus amatus valsts un pašvaldības institūcijās.

Munkevicam naudassods bija jāsamaksā mēneša laikā, taču bijušais Jūrmalas mērs tiesai norādīja, ka viņa mēneša ienākumu apmērs un ģimenes apstākļi to izdarīt neļauj, un lūdza samaksu atlikt uz gadu.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa aprīļa beigās atzina, ka naudas soda izpildes atlikšana uz vienu gadu saglabās soda represīvo funkciju, tādēļ nolēma notiesātā Munkevica lūgumu apmierināt.

Ilgāk pagarināt šo termiņu gan nevarēs, un, ja līdz nākamā gada 2.martam nauda nebūs samaksāta, Munkevicam draud reāls cietumsods.

KONTEKSTS:

Pretēji prokurores prasītajam piecu un četru gadu cietumsodam Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa korupcijā apsūdzētajam bijušajam Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam un kādreizējam Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklim Normundam Pīrantam piemēroja naudas sodus un aizliedza nākamos trīs gadus tikt ievēlētam valsts un pašvaldību institūcijās. Munkevicam tiesa piesprieda 49 950 eiro, bet Pīrantam - 47 360 eiro. Tāpat abiem liegts ieņemt trīs gadus amatus valsts un pašvaldības institūcijās.

“Jūrmalgeita-2” ir Latvijas vēsturē otrā politiskās korupcijas lieta, kurā spēkā stājies notiesājošs spriedums politiķim. 

Toreizējais Jūrmalas mērs Munkevics un ātrās palīdzības šefs Pīrants tika aizturēti 2010. gada 18. maija vakarā par 5000 latu jeb vairāk nekā 7100 eiro kukuļa došanu deputātei Ivetai Blauai.

Ar uzpirkšanu bija plānots mēram izgādāt labvēlīgu rezultātu pēc divām dienām gaidāmajā neuzticības balsojumā. Vēl pēc pāris dienām abus aizturētos apcietināja, bet Munkevicu arī gāza no amata domē. Pret 50 000 un 40 000 latu drošības naudu tiesa abus atbrīvoja. Saistībā ar paaugstinātu sarežģītību lietas iztiesāšanu tiesa uzticēja trim tiesnesēm - Ilzei Freimanei, Gundegai Lapiņai un Solvitai Glaudānei.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti