Dienas ziņas

Talsu novada skolās trūkst pedagogu

Dienas ziņas

Slutišķu sādžai piešķir finansējumu attīstībai

Muldakmens pieturu sola saglabāt

Muldakmens iedzīvotāji panāk, ka saglabā viņu vilciena pieturu

Aizkraukles novadā Muldakmens ciema iedzīvotāji saņēmuši  ziņu par ieceri atcelt arī gadu desmitiem izmantoto vilcienu pieturvietu. Līdz ar to vairāk nekā 50 ciemā palikušajiem iedzīvotājiem pakalpojumu sniedzēji, skola un darbavietas kļūtu teju nesasniedzamas. "Pasažieru vilciens" gan sola pildīt iedzīvotāju vēlmes un pieturu beigu galā atstāt.

Muldakmens ciems atrodas vairākus kilometrus no Daugavpils šosejas, un jau izsenis kā pārvietošanās līdzeklis šeit izmantots vilciens. Mūsdienās tā ir teju vienīgā iespēja nokļūt uz Rīgu, Skrīveriem vai Aizkraukli, kur atrodas  ģimenes ārsts, veikali, skola vai darbs.

"Pie dakteriem jātiek un visur. Labi, ja kādreiz bērni aizved, bet, ja nav tajā laikā, tad nekā. Šogad mazāk, bet tā es vispār braukāju bieži, jo es vedu ogas uz Rīgu. Braucu tirgot uz tirgu," stāstīja Muldakmens ciema iedzīvotāja Ļoļa Poča.

Pirms dažiem gadiem, pasažieru ērtībām, atbilstoši mūsdienu prasībām izbūvēti arī peroni un autostāvlaukums. Taču šomēnes  saņemta ziņa, ka jau šā gada nogalē vairums vilcienu varētu traukties Muldakmens pieturai garām.

"Bērns iet skolā. Nebūs ar ko mājās atbraukt, vai arī citreiz no rīta, kad es jau esmu uz darbu aizbraucis, nevarēs uz skolu tikt," secināja ciema iedzīvotājs Igors.

Apsvērta tiekot arī iespēja atcelt visu vilcienu apstāšanos, jo vidējais pasažieru skaits diennaktī esot salīdzinoši niecīgs. Par to gan sašutuši ir iedzīvotāji, kas palikuši dzīvot laukos.

"Lai rīdzinieki pamēģina izkāpt no Daugavpils autobusa laukā, kas aizvedīs septiņus kilometrus tālāk... ja šeit vēl nav pietura, tad es vispār nezinu kā kaut kur tikt.

Darba tā jau te nav. Cilvēki izmanto, lai brauktu uz Rīgu kādu darbiņu sameklētu. Godīgi sakot tā ir viena klaja nekaunība," uzsvēra ciema iedzīvotāja Elga.

"Ja mēs lūgsim tur palaist autobusu, ko piemēram, apkalpo CATA, es pieļauju, ka viņiem tas arī būtu nerentabli. Ir jau paradokss. Tieši autobusu reisus jau samazina tur, kur paralēli iet dzelzceļš, un, ja dzelzceļš tagad samazina šo savu pakalpojumu, tad tur vispār ir tukšums," teica Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

Turklāt iedzīvotāji apšauba ''Pasažieru vilciens'' statistiku, jo nereti vilciena konduktors viņus izliekoties neredzam vai biļeti iedodot līdz citai pieturvietai.

"Es tā domāju, ka tas ir speciāli. Meitai vīrs brauca no Rīgas uz šejieni, bet biļeti iedeva uz Aizkraukli nevis uz Muldakmeni," atcerējās ciema iedzīvotāja Vizma.

''Pasažieru vilciens'' rakstiskā komentārā skaidro, ka samazināt apstāšanās vietas vēlējušies, lai vilcienu pasažieriem ceļā būtu jāpavada mazāks laiks. Tomēr  iedzīvotāju viedokļus un vajadzības respektēšot, un arī jaunajā vilcienu kustību sarakstā, kas stāsies spēkā 9. decembrī, tiks saglabāta vilcienu apstāšanas pieturvietā Muldakmens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt