Labrīt

Festivāla "Patriarha rudens" izrādēs aplūkos dažādas pandēmijas laika pieredzes

Labrīt

Gribas veidot "dzīvu muzeju". Saruna ar Brīvdabas muzeja jauno direktori Zandu Ķergalvi

LU turpina attīstīt Akadēmisko centru. Saruna augstskolas rektoru Indriķi Muižnieku

Muižnieks: LU Akadēmiskā centra attīstībā būs jāiegulda 5–6 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc Latvijas Universitātes Rakstu mājas uzcelšanas Akadēmiskajā centrā Torņakalnā būs vēl jānodrošina ēkas iekārtošana, infrastruktūra, kas varētu prasīt 5–6 miljonus eiro, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Viņš uzsvēra, ka jaunā ēka Akadēmiskajā centrā uzlabos studiju vidi un pieejamību, ļaus koncentrēt studijas un pētniecību vienuviet, ļaus veidot plašāku starpnozares sadarbību,

Latvijas Universitāte (LU) pirmdien, 21. septembrī, parakstīja līgumu ar pilnsabiedrību “RERE BMV” par LU Rakstu mājas projektēšanu un būvniecību, Rakstu mājas būvniecību iecerēts pabeigt 2023. gada vasarā, projektēšanas un būvniecības līgumcena ir 34,7 miljoni eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa).

Muižnieks atzina, ka vēl būs nepieciešami līdzekļi ēkas iekārtošanai, kas var būt 5–6 miljoni eiro, bet tie nebūtu tikai pašas universitātes līdzekļi, bet arī nauda no dažādiem projektiem, kuru LU ir daudz.

Kopumā četru gadu perspektīvā LU to var atļauties, atzina Muižnieks.

LU plāno vēl attīstīt Akadēmisko centru Torņakalnā, bet Muižnieks uzsvēra, ka studentu pilsētiņa nav pašmērķis, Akadēmiskais centrs nepieciešams, lai attīstītu zinātni, “ja gribam virzīties uz augšu starptautiskajos reitingos”.

LU plāno uzbūvēt vēl arī viesu māju un studentu viesnīcu, veidot sporta infrastruktūru, lai veidotos sadarbība ar Rīgas pilsētu un uzņēmējiem, iecerēta Tehnoloģiju māja, kas būtu vieta tehnoloģiju attīstībai un zinātnes un uzņēmēju sadarbībai. Tāpat iecerēta Veselības māja, kur būtu gan veselības pakalpojumi, gan arī medicīnas studijas.  

Lai realizētu šīs ieceres, kredītsaistības ir tikai viens no veidiem, LU arī cer uz sadarbību ar valdību un uzņēmējiem, privātās un publiskās partnerības iespējām, klāstīja Muižnieks. Viņš atzina, ka valsts atbalsts nav pietiekams, bet LU cer, ka tas pieaugs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti