Labrīt

Projekta virzītāji: Atkal jāaktualizē Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamība Rīgā

Labrīt

RAKUS vadītājs: Slimnīcā Covid slimnieku - mazāk; strauji pieaudzis akūto pacientu skaits

Ministre atzīst problēmas iekļaujošās izglītības modelī; sola uzlabojumus

Muižniece par iekļaujošo izglītību: Pedagoģiski medicīniskās komisijas darbs būtu jāuzlabo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Būtu jāsakārto un jāuzlabo pedagoģiski medicīniskās komisijas darbs, kas aizvien ir stigma un bieds vecākiem, taču komisijas atzinuma saņemšana var palīdzēt veiksmīgāk iekļaut bērnu ar īpašām vajadzībām parastajā skolā. Tā, runājot par iekļaujošo izglītību un šīs jomas problēmām, intervijā Latvijas Radio atzina izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija).

Viņa sacīja, ka uzlabojumos būtu ietverts arī skaidrojošais aspekts par šīs komisijas nepieciešamību, jo bērnu vecākus aizvien pret to pavada neuzticēšanās, tomēr ministre pauda, ka komisijas atzinuma saņemšana var palīdzēt bērnam viņu veiksmīgāk iekļaut izglītības sistēmā.

"Tikai nojaušot problēmu, diez vai kāds pedagogs var sasniegt labus rezultātus," norādīja ministre.

Muižniece arī atzina, ka problēmas pastāv reģionos, kur līdzšinējais darbs pedagoģiski medicīniskajām komisijām nav devis labus panākumus.

"Man uz šodienu atbildes par rīcības plānu, kas tūlītēji veicams, nav, bet te es saredzu ciešu sadarbību ar Labklājības ministriju šī jautājuma risināšanā," pauda Muižniece.

Viņa arī atzina, ka pastāv gan speciālistu, gan atalgojuma trūkums. "Ja [komisijas] speciālisti saņem teju tādu pašu algu kā skolotājs, kam skolā tas viss jāīsteno, sagaidīt augsta līmeņa rezultātus cilvēcīgi nav iespējams," norādīja Muižniece.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti