Dienas notikumu apskats

Deputāti sliecas atļaut mazlietotām mašīnām tehnisko apskati kārtot retāk

Dienas notikumu apskats

Līderu sarunas par miera panākšanu Ukrainā un Sīrijā sākas bez optimisma

Zviedrijas valdība vēlas pagarināt robežkontroli uz robežas ar Dāniju

Muitnieki uz Lietuvas robežas aiztur igauņus ar hašišu 2 miljonu eiro vērtībā

Valsts ieņēmuma dienests (VID) uz Latvijas – Lietuvas robežas oktobrī aizturēja vairāk nekā 200 kilogramus hašiša, kura tirgus vērtība var pārsniegt divus miljonus eiro, informēja VID.

Vairāk nekā 200 kilogramus narkotisko vielu atrasti automašīnas “Nissan” kravas kastes grīdā izveidotajā slēpnī, bet automašīnas “Ford” salonā un dzinēja nodalījumā atrasti 563,1 grami hašiša.

No šī narkotisko vielu daudzuma var pagatavot 400 000 devu, un tā tirgus vērtība var pārsniegt divus miljonus eiro. Automašīnas vadītāji ir Igaunijas valstspiederīgie, viņi aizturēti un atrodas apcietinājumā.

Rūpīgi sapresētās un automašīnas grīdā, salonā un dzinēja nodalījumā izveidotos speciālos slēpņos paslēptās paciņas šomēnes atrastas ar dienesta suņu palīdzību, kas īpaši apmācīti narkotiku meklēšanai. 

Suņu spēju atrast narkotikas VID demonstrēja arī šodien, kad no vairākām vienādām kastēm suns nekļūdīgi norādīja tieši uz to, kurā bija šāda hašiša paciņa.

"Mūsu suņi ir apmācīti gandrīz visās narkotiskajās vielās, tas ir hašišs, marihuāna, amfetamīns un atvasinājumi," sacīja VID Muitas kontroles daļas Kinoloģijas nodaļas vadītāja Anita Ezis un piebilda, ka suņa deguns ir "unikāla mērierīce", kas spēj noteikt, vai tur ir kaut kas vai nav.

Īpaši noderīgi suņi izrādās arī pasta sūtījumu pārbaužu laikā, jo tieši pasta sūtījumi pēdējā laikā kļuvuši par vienu no galvenajiem aizliegto sūtījumu izplatīšanas ceļiem. Pasta sūtījumos narkotikas atklāj gan popkorna gatavojamās ierīces kastē, gan ielocītas, piemēram, apsveikuma kartiņā.

Līdzīgi, radoši izveidojot slēptuves dažādās kravās starp oglēm, skaidām, āboliem, notiek arī akcizēto preču kontrabanda.

Muitas policijā gan atzīst – viens ir šādas kravas un sūtījumus noķert, taču lietas ir arī jāizmeklē. Un šobrīd ir aptuveni 100 kriminālprocesi uz vienu izmeklētāju. Muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš atzīst, ka tas rada nopietnas problēmas.

"It īpaši smagos un sevišķi smagos noziegumos ir noteikti šie te termiņi, kad mēs varam vērsties pret personu, pret viņa mantu un tā tālāk, un šais termiņos mums ir jāiekļaujas.

Dotā brīdī situācija ir tāda, ka mēs to vienkārši izdarīt jau vairs nespējam," atzina Muitas policijas pārvaldes direktors.

Šobrīd gan jau nolemts, ka, pārdalot iekšējos resursus, piecas štata vietas uz izmeklēšanas nodaļu tiks pārceltas no operatīvajiem darbiniekiem.

Taču būšot jādomā arī par fundamentālākām pārmaiņā, jo, pirmkārt, būs jāatrod līdzekļi, lai operatīvā darba veicējiem piecas atņemtās vietas ar laiku tomēr atdotu. Turklāt izmeklēšanas nodaļā vajadzētu vēl vismaz piecus izmeklētājus.

Saskaņā ar reformu plāniem VID gan plānota vērienīga šatu samazināšana. Taču VID ģenerāldirektora amata pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā uzsvēra, ka tā neskars ne Muitas, ne Finanšu policijas pārvaldi, un drīzāk otrādi – par resursu palielināšanu tiks domāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti