Muita pirmajā pusgadā atklājusi 54 miljonus kontrabandas cigarešu

Šī gada pirmajos sešos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde novērsa kopumā 54 miljonu cigarešu kontrabandu. Salīdzinot ar 2017.gada 1.pusgadu, muitas kontroles punktos izņemts par 29 % vairāk cigarešu, informēja VID.   

Lielākā daļa kontrabandas cigarešu – 32,1 miljons – šī gada pirmajā pusgadā izņemta dzelzceļa kravu kontroles rezultātā. Tajā skaitā šī gada 5.martā muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes kolēģiem atklāja sešos dzelzceļa konteineros speciāli izveidotas slēptuves, kurās atradās 26,39 miljonus cigarešu “Fest” un “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad cigaretes nelegāli mēģina ievest, ierokot akmeņoglēs, ar spēcīgiem magnētiem piestiprinot iepakojumus vilciena konstrukcijām, noslēpjot ventilācijas šahtās vai vagonos ar beramkravām – zem šķeldas, graudiem u.tml.

Pārējie cigarešu nelikumīgas pārvietošanas gadījumi atklāti autoceļu un ostu muitas kontroles punktos. 

Aptuveni 55 % no visām šī gada pirmajos sešos mēnešos izņemtajām cigaretēm bija ar Baltkrievijas akcīzes markām, 42 % –  bez akcīzes markām.

Kopumā 2018.gada pirmajā pusgadā atklāti 357 cigarešu nelegālas pārvietošanas gadījumi. 44 administratīvo pārkāpumu lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu. 

Cīņu pret cigarešu kontrabandu sekmē iespēja izmantot atbilstošu tehnisko aprīkojumu – šobrīd visās valsts autoceļu un dzelzceļu robežšķērsošanas vietās uz robežas ar Baltkrieviju un Krieviju darbojas transportlīdzekļu un konteineru skeneri, kas mazina cigarešu kontrabandas iespējas, norāda VID.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti