Muita koka konstrukciju kravā atrod 1,8 miljonus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, novērsa 1 847 600 cigarešu jeb 92 380 cigarešu paciņu kontrabandu, kas bija paslēptas koka konstrukciju kravā, informēja VID.

Noslēptās cigaretes muitas amatpersonas atklāja, pārbaudot pret Baltkrieviju noteikto sankciju ievērošanu.

29. augustā Pāternieku muitas kontroles punktā no Baltkrievijas iebrauca automašīna, kurā saskaņā ar dokumentiem atradās krava – koka būvkonstrukcijas. Pamatojoties uz muitas risku analīzi, tika veikti kontroles pasākumi, lai pārliecinātos, ka kravā neatrodas prece, ko atbilstoši noteiktajām sankcijām aizliegts importēt no Baltkrievijas. Sankciju pārkāpums netika konstatēts, bet transportlīdzekļa skenēšanas attēla analīzes rezultātā muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču atrašanos kravā.  

Transportlīdzeklis tika novirzīts padziļinātās muitas fiziskās kontroles veikšanai. Tās laikā muitas amatpersonas atklāja, ka konstrukcijās zem dēļiem ir paslēptas cigaretes. Konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, kontroles turpināšanai tika pieaicinātas VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas. 

Kontroles rezultātā izņemts 1 847 600 cigarešu “NZ” (92 380 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir 328 tūkstoši eiro.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par muitošanai pakļauto preču nelikumīgu ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā lielā apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti