Panorāma

Sola attālinātas konsultācijas insulta vienību mediķiem

Panorāma

Dobeles dome un būvnieks pauž pārsteigumu par KNAB izmeklēšanu

Mudina Rīgas domi skaidrot atkritumu apsaimniekošanas kārtību

Mudina Rīgas domi skaidrot atkritumu apsaimniekošanas kārtību

Rīgas dome nav pietiekami izskaidrojusi iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošanas kārtības maiņu pilsētā, uzskata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Iedzīvotājiem trūkstot informācijas gan par atkritumu izvešanas biežumu, gan konteineru tilpumu. Rīgas dome konkrētas atbildes sola pēc saistošo noteikumu apstiprināšanas, kas varētu notikt nākamajā domes sēdē.

Turpmākos 20 gadus rīdzinieku atkritumus izvedīs viens atkritumu apsaimniekotājs – akciju sabiedrība “Tīrīga”, kuru veido pašvaldības uzņēmums “Getliņi Eko”, kā arī divi privātie partneri “Clean R” un “Eko Baltia vide”. Iedzīvotājiem tas nozīmēs tarifu kāpumu un dažādas citas izmaiņas.

Šobrīd Rīgas iedzīvotāji par atkritumu izvešanu maksā dažādas cenas, taču pēc jauno līgumu noslēgšanas visi maksās vienādi – aptuveni 21 eiro par kubikmetru izvesto atkritumu.

"Jā, tas ir pieaugums, tomēr jāsaprot un jāpatur prātā šis mērķis, kādēļ vispār sistēma tiek mainīta, un tas ietekmē tarifus. Tie ir atkritumu direktīvas noteiktie mērķi, kas Latvijai kā dalībvalstij ir jāsasniedz, un to nav iespējams izdarīt, ja Rīga neveic kādus uzlabojumus," pauda Rīgas domes Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe.

Uzlabojumi šajā gadījumā nozīmē vairāk atkritumu šķirošanas punktu, kurus uzdots ierīkot uzņēmumam “Tīrīga”. Par pareizi sašķiroto atkritumu izvešanu iedzīvotājiem nebūs jāmaksā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija gan norāda, ka šobrīd esot daudz neskaidrību. Saņemtas iedzīvotāji sūdzības par to, ka tie nezinot, kas īsti atkritumu apsaimniekošanā mainīsies un kādas ir iespējas. Problēmas radot tas, ka dome vēl nav atjaunojusi savus saistošos noteikumus, kas regulēs atkritumu apsaimniekošanu.

"Šobrīd tie ir neatbildēti jautājumi, kas raisa iedzīvotājiem neskaidrības. Pirmkārt, kāda veida un kāda tilpuma konteineri būs, kādā veidā un cik bieži tiks noteikts izvešanas biežums. Pēc mums pieejamās publiskās informācijas nav arī skaidrības, kādā veidā tiks organizēta šī dalītā atkritumu vākšana, lai tiešām iedzīvotājus motivētu šķirot atkritumus jau to rašanās avotā," atzina VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

Rīgas domes pārstāve Piņķe gan norāda, ka visi neskaidrie jautājumi tikšot atbildēti ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem, kurus Mājokļu un vides departaments virzīs apstiprināšanai nākamajā domes sēdē. Viņa stāsta, ka atkritumu izvešanas grafiki būšot elastīgi, un vismaz pagaidām paredzēts, ka noteikumi atļaus iedzīvotājiem arī turpmāk izmantot mazos 120 litru atkritumu konteinerus.

"Šajā projektā, ko es minēju, ir paredzēts izmantot arī šos mazākos 120 litru konteinerus, bet, kā jau es teicu, šie noteikumi vēl nav pieņemti. Par to mēs vēl diskutēsim. Iespējams, būs kādas izmaiņas," tā Piņķe.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija domei prasījusi skaidrojumus par jauno atkritumu apsaimniekošanas kārtību. Dome atbildes esot nosūtījusi, taču šodien vēl ministrija tās nebija saņēmusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti