Mudina pārdomāt, kā Latvijas darba tirgū var iekļauties starptautisku pieredzi guvuši eksperti

Speciālisti, amatpersonas un darbinieki, kas guvuši darba pieredzi starptautiskās organizācijas, labprāt vēlas atgriezties Latvijā, taču jautājums, vai viņus tur sagaida atbilstošs darba piedāvājums.

Tā intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas vēstniece Eiropas Savienībā (ES) Ilze Juhansone.

Viņa norādīja, ka netrūkst cilvēku no Latvijas, kas ir strādājuši ES institūcijās, Eiropas Komisijā, Starptautiskajā Valūtas fondā, Pasaules Bankā un citās iestādēs, kuri vēlas savu darba dzīvi  turpināt Latvijā.

Taču aktuāls ir jautājums: ko Latvijas ministrijas ir gatavas piedāvāt cilvēkiem, kas ir strādājuši starptautiskajā pārvaldē? „Es domāju, ka šādu cilvēku ir daudz. Jautājums – vai mēs vienmēr spējam šos cilvēkus paņemt pretī! Vienalga – ierēdniecība, politika, privātais sektors (..) - vai mēs viņus paņemam pretī un izmantojam,” teica Juhansone.

Viņa piebilda, ka pati jau tagad zina, ka vēlēsies atgriezties Latvijas publiskajā pārvaldē.

Ziņots, ka otrdien Juhansone tika iecelta par Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietnieci. Jaunos pienākumus viņa sāks pildīt novembrī. Kandidātu loks šim postenim bija ievērojams – 120 cilvēku, un Juhansone atzīst, ka viņu uzrunāja pieteikties šim amatam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti