Možvillo gatavs kļūt par deputātu Liepiņas vietā; apņēmies strādāt vēlētāju interesēs

Alojas novada domes deputāts Māris Možvillo (KPV LV) ir gatavs kļūt par Saeimas deputātu pašreizējās parlamentārietes Lindas Liepiņas vietā un ir apņēmies strādāt vēlētāju interesēs, aģentūrai LETA apliecināja politiķis.

Saskaņā ar CVK informāciju, Liepiņai noliekot deputāta mandātu, uz to var pretendēt Možvillo.

Možvillo uzsvēra, ka pašvaldības darbā 13 gadu laikā nav "uzmetis" savus vēlētājus un to nedarīs arī tagad un pildīs savu solījumu strādāt Saeimā.

Kā partijas "KPV LV" valdes loceklis politiķis arī gatavs strādāt partijas frakcijā, par ko lēmums vēl gan būs jāpieņem frakcijas deputātiem. Možvillo akcentēja, ka automātiski nebalsos kā frakcija "liks", ja attiecīgais lēmums viņam nebūs pieņemams, jo politiķis nerīkosies pret savu sirdsapziņu un pret savu vēlētāju interesēm.

"Neesmu klišejas cilvēks, kurš sēdēs klusi," un automātiski par kaut ko balsos, uzsvēra iespējamais topošais Saeimas deputāts. Viņš arī norādīja, ka ne viss, kas notiek valdībā viņu apmierina. Možvillo norādīja, ka ir kā vēlētāju spogulis, kurš paudīs viņu pozīciju. "Tas gan nenozīmē, ka gāzīšu valdību uz pusdienlaiku," taču attiecībā uz valdību un koalīciju būs jāīsteno pārdomāta darbība, norādīja politiķis, atsaucoties uz savu pieredzi pašvaldības darbā.

Vaicāts, vai varētu būt opozīcijā valdībai, Možvillo norādīja, ka pašlaik nezina visus faktus un ka, neesot Saeimā iekšā, ir grūti pārzināt šo "virtuvi". Pēc iepazīšanās ar faktiem politiķis arī labāk varēs paust savu nostāju vienā vai otrā jautājumā.

Kā ziņots, Liepiņa lēmusi nolikt 13.Saeimas deputāta mandātu. Iesniegumā Saeimas Prezidijam par deputātes mandāta nolikšanu Liepiņa uzsvēra, ka ir vismaz 13 iemesli, kāpēc pamest Saeimu.

Tostarp - Latvijā ilgstoši tiekot pārkāpta Satversme, tiešā veidā ierobežota demokrātija, jo Latvijā vara nepieder tautai, Saeima pieņem likumus, kurus pati neievēro, izpildvara norāda to, kas jādara lēmējvarai, norāda politiķe.

Sarunā ar aģentūru LETA Liepiņa norāda, ka Latvijā varu uzurpējusi politiskā kliķe, kuras galvgalī ir Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (NA), bijusī Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, Augstākās tiesas priekšsēdētājs un ģenerālprokurors, kuri ir lēmuši par Satversmes interpretēšanu. Problēmas būtība esot tajā, ka netiek ievērots Satversmē noteiktais par Saeimas klātienes sēdēm, bet tiek atbalstīta interpretācija par attālināto sēžu rīkošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti