4. studija

Bedrainais ceļš uz bibliotēku

4. studija

Vai tiešām speciālā rožu kūdra ziediem ir bīstama?

Motorlaivu liegums Vecdaugavā

Motorlaivu aizliegumu Vecdaugavā sola daļēji atcelt pēc gada, tikmēr policija var sodīt visus

Laivošanas sezona jau rit pilnā sparā, bet Vecdaugavā tikai retais laivas īpašnieks uzdrošinājies savu motorlaivu ielaist ūdenī, jo baidās no policijas represijām. Noteikumi, kas ļāva izmantot motorlaivas, vairs nav spēkā, bet noteikumus, kas to atļaus, vēl plānots pieņemt. Turklāt tas prasīšot gadu. Tikmēr policija regulāri “ciemojas” Vecdaugavā. 

 “Vecdaugavā šobrīd ir šāda situācija - piebrauca man vienreiz klāt policija un teica, ka ar šādu motoru vairs nevaru braukt. Jautāju kāpēc, viņi teica, ka te esot dabas liegums, bet neko vairāk paskaidrot nevarēja. Vēl noteica, ka labi, ka pacelts laivas motors, jo citādāk būtu jāmaksā 100 eiro sods,” raidījumam stāstīja Vecāķu iedzīvotājs, motorlaivas īpašnieks Aleksandrs.

Vecdaugavas dabas liegums dibināts jau 1984. gadā. Visus šos gadus piekrastes motorlaivu īpašnieki droši braukuši pa Vecdaugavu. Savulaik te braucis arī tūristu kuģītis, taču pēkšņi aizvien biežāk Vecdaugavā uzrodas policija, kas laivu īpašniekiem draud ar sodiem.

Rīgas domes vides pārvaldes vadītājs Askolds Kļaviņš raidījumam skaidroja, ka tas esot pārpratums, “ar motorlaivām drīkstēja un drīkstēs pēc kāda laika pārvietoties”.

“Šobrīd ir tā, ka normatīvie akti, kas to regulē, - viens, kurš ļāva, vairs nav spēkā, bet tas, kurš atļaus, vēl nav pieņemts. Līdz ar to cītīgam policistam tā ir šķirba, kurā viņš var veikt savu darbu ļoti labi,” sacīja Kļaviņš.

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas direktors Andris Širovs stāstīja, ka dabas aizsardzības plānā ir ierosināts veidot divus laivu ceļus. Viens būtu teritorijas rietumu pusē, tālāk no niedrājiem, tur atļautu braukt motorjahtām, laivām ar lielākiem tilpumiem. Savukārt pārējā teritorijā tomēr saglabās ierobežojumu - vai nu drīkst braukt ar airu laivām, vai motorlaivām, kur jauda nepārsniedz 3,7 kilovatus.

“Man ir karte, kur viņi grib atzīmēt laivu ceļus, bet mums nevienam šie ceļi neder. No pensijas divus gadus esmu krājis naudu šim motoram, bet tagad man saka, ka ar to nevaru braukt,” par plāniem sarūgtināts Aleksandrs.

Motorlaivu īpašnieki ar jaunajiem plāniem nav mierā, un ierosināja ierobežot ātrumu, nevis motora jaudu. Taču  Širovs skaidroja, ka dabas liegums Vecdaugava lielā mērā veidots tieši putnu aizsardzībai, un putniem laivu ātrums nav tik svarīgs kā skaņa un troksnis, kuru rada motors.

“Līdz ar to, ierobežojot motora jaudu, tiek ierobežots skaļums. Līdz ar to nav tik svarīgs ātrums, kā motoru izdalītais troksnis, kas traucē putniem, kuri ligzdo - jo šī ir viena no putniem bagātākajām vietām Rīgā. Tur tiešām ir liela putnu koncentrācija. Tāpēc arī šis ierobežojums tika noteikts,” klāstīja Širovs.

 Lai pieņemtu visus noteikumus un, lai arī ar ierobežojumiem, tomēr būtu atļauts pārvietoties ar motorlaivām, būs nepieciešams aptuveni gads, prognozē Širovs.

Tāpēc Vecdaugavas motorlaivu īpašniekiem ar laivošanas priekiem mazliet nāksies pagaidīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt