4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Ceturtā studija

Kādas nelikumības notiek mežā, un - kāpēc policija tās nenovērš?

Motocikli turpina izbraukāt Bišumuižas mežu

Netālu no Rīgas centrā, Bišumuižā izveidojusies motociklistu un kvadriciklistu nelegālā paradīze, tiek izbraukātas meža kāpas, bet policija ir bezspēcīga, jo motociklistus mežā notvert un sodīt nevar, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Bišumuižas iedzīvotāja, bioloģe Aili Marnica raidījumam stāstīja, ka “katru vakaru, tikko kā satumst, es redzu ugunis, šaudās turpu šurpu, es pat varu neskatīties pa logu, jo man suns uzreiz padod ziņu, ka atkal parādījušies tie braucēji”.

“Kāpas vispār ir ļoti, ļoti trausla sistēma. Ja ir sabojāta tā virsiņa, kas ir varbūt tikai centimetru bieza, no jauna var izveidoties kaut kas dzīvs uz šīm smiltīm pēc vairākiem gadu desmitiem,” skaidroja Marnica.

Mežs ir privātīpašums. Sākumā saimnieki vairākkārtīgi likuši ceļazīmes, ka iebraukt teritorijā ar jebkāda veida motorizētiem transportlīdzekļiem ir aizliegts, bet tās pašas dienas vakarā zīmes jau mētājušās kaut kur zem krūmiem.

Uzliktos betona bluķus braucēji pavisam aizvākt nevar, tādēļ regulāri tos pabīda tā, lai būtu iespēja pabraukt garām.

Aili pagaidām nav ziņojusi policijai, jo neticot kārtības sargu aktīvai iesaistei.

Savukārt “Rīgas mežu” mežzinis Uldis Gaiss ir pavisam skeptisks. Lai arī par meža teritorijas izbraukāšanu draud sods – fiziskām personām no 30 līdz 1400 eiro, bet juridiskām – no 140 līdz 2000 eiro, mežziņa pieredze rāda, ka ar praktiski anonīmo motobraucēju nekaunību cīnīties ir teju neiespējami.

Viņš atzina, ka saprot policiju, kura nevēlas braukt uz izsaukumiem par kāpu izbraukāšanu.

“Tā ir viņu situācija, ka fiziski viņus noķert nevar. Viņiem nav tehnikas vienības, ar ko dzīties viņiem pakaļ. Motocikls, sevišķi krosa motocikls, vienkārši paņem taisnu līniju, pārbrauc pāri un pazūd. Policists ir atbraucis ar mašīnu šeit, paskatās un redz, ka viņš ir aizbraucis,” klāstīja mežzinis.

Viņš šī sasāpējušā jautājuma risināšanai redz tikai vienu – gana vienkāršu izeju, taču jau gadiem ilgi tā nav sasniegusi dzirdīgas ausis nevienā atbildīgajā institūcijā.

“Normatīvajos aktos ir jādabū punkts iekšā, ka, ja jūs gribat ar motorizētu transporta līdzekli pārvietoties publiskā vietā, tad jums ir jābūt numurzīmei. Bez numurzīmēm var pārvietoties tikai pa slēgtām trasēm,” risinājumu skaidroja mežzinis.

“Tajā brīdī, kad viņus sāktu fotografēt paši iedzīvotāji, cilvēki… Labi, policists netiek viņam līdzi, bet iedzīvotājs viņu mežā nofotografē, motocikls ir atpazīstams, tālāk jau valsts iestādes pārbauda, kurš tad ar tavu motociklu brauca. Pats vai kāds cits?” skaidroja Uldis Gaiss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt