Rīta Panorāma

Akcijai «Baltijas ceļš» 30

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Motobraucēji izbrauks Baltijas ceļa maršrutu

Motobraucēji izbrauks Baltijas ceļa maršrutu

Svinot Baltijas ceļa 30.gadadienu, sestdien, 24.augustā, pārsteigumu sarīkojuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas motobraucēji. Baltijas valstu motociklisti kopīgi izbrauks Baltijas ceļa maršrutu, noslēgumā ierodoties Strenčos, kur notiks vērienīgs moto šovs un koncerts.

Pirms 30 gadiem motobraucēji Jānis Dukaļskis un Uģis Spēlmanis piedalījās Baltijas ceļā, un viņi būs to motociklistu vidū, kas šogad pievienosies kolonnā pārējiem, izbraucot savulaik tik svarīgās akcijas ceļu. Abi stāsta, tas ir veids, kā viņi var uzrunāt jauno motociklistu paaudzi un pastāstīt par šī pasākuma vērienu un nozīmīgumu Baltijas valstu vēsturē.  

Jānis un Uģis pirms trīsdesmit gadiem piedalījās Baltijas ceļā. Katrs toreiz stāvējis savā vietā un joprojām atzīst, tas patiešām bija īpašs notikums viņu dzīvē.

“Bija tā. Strāva skrēja cauri. Līdz tam jau nebija tāda tautas vienotība. Tas bija spēcīgi tajā laikā,” saka Jānis Dukaļskis.

“Jautājums piedalīties vai nepiedalīties nebija. Vajag, jāpiedalās un jāiet. Tajā brīdī, kad mēs to darījām, mēs īstenībā neaptvērām lielumu, cilvēku masu, kas tajā visā piedalās, to mēs dabūjām zināt tikai pēc tam,” atzīst motobraucējs Uģis Spēlmanis

 Baltijas ceļa divdesmitgadē motobraucēji atrada savu veidu, kā svinēt un atcerēties šo svarīgo notikumu, kopā ar igauņiem un lietuviešiem izbraucot Baltijas ceļa maršrutu.

“Man liekas šis ir līdz šim skaita ziņā nepārspētākais pasākums, kur visvairāk piedalījušies Igaunijas, Lietuvas un Latvijas motobraucēji kopā,” saka Jānis Dukaļskis.

 Svinot trīsdesmito gada dienu, Baltijas motobraucēji atkal sarosījušies un 24.augustā kopīgi izbrauks Baltijas ceļu, noslēgumā tiekoties Strenčos. Tur būs gan motobraucēju parāde, gan paraugdemonstrējumi, gan koncerts ar grupas Līvi piedalīšanos.

“Ļoti daudzi nemaz nezina par Baltijas ceļu. Tam, kam tagad ir 30 gadi. Viņš īsti neko nezina. Ja viņš ir motobraucējs, tad neviens cits viņu tik labi neuzrunās kā mēs,” piebilst Jānis Dukaļskis.

“Jūs variet braukt, pievienoties. Jūs laipni sagaidīs, izstāstīs, kurā vietā stāties kolonnā, kā braukt, kur mēs braucam, cik ātri braucam. To visu uzzināsiet. Jebkurš brīvais braucējs, gribiet pavadīt kolonnu no Lietuvas, brauciet uz turieni. Gribiet uz Strenčiem, brauciet uz Strenčiem,” aicina Uģis Spēlmanis.

Izvērtējot to, kas ir noticis pēdējo trīsdesmit gadu laikā, gan Jānis, gan Uģis atzīst, viennozīmīgi, bija vērts toreiz doties uz Baltijas ceļu un parādīt visai pasaulei, ka mēs te esam un kā vēlamies iegūt neatkarību.

“Man pat domas nav tādas, ka nebija vērts stāvēt. Es pat nevaru iedomāties, kas būtu, ja nebūtu. Noteikti bija,”  saka Uģis Spēlmanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt