Motivēs slimnīcas ārstēt Covid-19 pacientus un ģimenes ārstus – potēt ne tikai savā praksē esošos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valdība otrdien atbalstīja izmaiņas valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas un apmaksas kārtībā, lai nodrošinātu pasākumus, kas saistīti ar Covid-19 seku likvidēšanu un profilaksi. Veselības ministrijā informēja, ka grozījumi paredz, – ģimenes ārsti piemaksu saņems arī par savā praksē nereģistrētu cilvēku vakcināciju pret Covid-19, savukārt slimnīcām būs pieejams maksājums gatavības režīma nodrošināšanai.

Grozījumi izstrādāti ar mērķi motivēt stacionārās ārstniecības iestādes iesaistīties Covid-19 pacientu ārstēšanā, nodrošinot papildu resursus (gan materiāltehniskos, gan cilvēkresursus) un vairāk Covid-19 pacientu ārstēšanu, kā arī veicināt plašāku ģimenes ārstu iesaisti Covid-19 vakcinācijā, sekmējot vakcinācijas aptveres palielināšanos iedzīvotāju vidū.

Grozījumi precizē ģimenes ārstu praksēm apmaksas nosacījumu par vakcināciju pret Covid-19 un paredz, ka papildu samaksu 11,87 eiro apmērā ģimenes ārstu prakse, kas savā praksē veic vakcināciju pret Covid-19, saņem gan par praksē reģistrēto pacientu, gan arī par prakses pacientu sarakstā nereģistrēto pacientu vakcināciju.  

Savukārt slimnīcām, kuras pārtraukušas sniegt plānveida stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumus, lai novirzītu tās rīcībā esošos resursus (personālu, telpas u.c.) Covid-19 pacientu vai terapijas profila pacientu stacionārajai ārstēšanai, par laika periodu no 18. oktobra būs pieejams maksājums gatavības režīma nodrošināšanai.

Minētais maksājums tiek ieviests, lai motivētu stacionārās ārstniecības iestādes iesaistīties Covid-19 pacientu stacionārajā ārstēšanā, šim mērķim nodrošinot papildu resursus (gan materiāltehniskos, gan cilvēkresursus) un vairāk Covid-19 pacientu ārstēšanu, kā arī terapijas profila gultu atvēršanu, lai pārvirzītu pacientus no citas slimnīcas, tādējādi tajā atbrīvojot gultu Covid-19 pacientu stacionārajai ārstēšanai.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Latvijā slimnīcās jau pārsniegta Covid-19 slimnieku uzņemšanas kapacitāte. Tāpēc valdība lēmusi, ka pakāpeniski par 3,6 miljoniem eiro atvērs vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 slimniekiem. Vienlaikus slimnīcās trūkst personāla, un mediķi no privātā sektora, kā arī nozarē nestrādājošās ārstniecības personas aicinātas palīdzēt ar Covid-19 slimniekiem.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Vismaz vienu poti pret Covid-19 Latvijā līdz šim saņēmuši vairāk nekā 70% iedzīvotāju, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, izmantojot Nacionālā veselības dienesta  datus par vakcinētajiem līdz 1.novembrim un Centrālās statistikas pārvaldes datus par provizorisko iedzīvotāju skaitu pa vecuma grupām Latvijā 2021.gada sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti