Monogrāfijā «Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts» - viss par un ap Latviju

Šodien Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Dabas mājā notiek monogrāfijas “Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts” atvēršanas svētki. Grāmatā ir viss par un ap Latviju un tā sniedz pēdējās jaunākās zinātniskās atziņas par Latvijas ģeoloģiju, ģeogrāfiju, dabu, sabiedrību, valsti un tās attīstību, informē LU Komunikācijas un inovāciju departamenta pārstave Antra Sprēde.

Monogrāfija ir veltījums Latvijai simtgadē, kas teksta, tabulu, diagrammu, karšu un attēlu 800 lappusēs no A līdz Z stāsta par Latvijas ģeogrāfiju. Grāmatā caur teritorijas ģeoloģiskās attīstības prizmu aprakstīts ļoti garš Latvijas teritorijas veidošanās periods, sākot no Pirmskembrija perioda līdz mūsdienām.

“Šī grāmata raksturo Latvijas daudzveidību un daudzšķautņainību, aplūkojot tās teritorijas veidošanos un mums patlaban pieejamo resursu – zemes dzīļu, klimata, ūdeņu, ekosistēmu – daudzveidību, bet, galvenais, tā raksturo cilvēkus un visu to faktoru kopumu, kas veido nacionālo identitāti.

Grāmata iezīmē jaunu posmu Latvijas dabas, tautas un kultūrvides izpētē un apzināšanā. Līdzīgi pētījumi ir tapuši pirms vairāk nekā 50 gadiem,” monogrāfiju raksturo LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.

Monogrāfijas saturs ir iespaidīgs – kopumā tā aptver 10 lielas nodaļas – “Latvijas teritorija”, “Ģeoloģiskā vide un resursi”, “Atmosfēra”, “Virszemes ūdeņi”, “Dzīvības sfēra”, “Iedzīvotāji un apdzīvojums”, “Saimniecības ģeogrāfija un Latvijas vieta pasaulē”, “Ainavas”, “Dabas daudzveidības un kultūrvēsturiskās vērtības” un “Latvijas ilgtspējīga attīstība”.

Monogrāfijas sagatavošanā piesaistīti Latvijas vadošie ģeogrāfijas, vides un ekoloģijas speciālisti. Autoru kolektīvu veido vairāk nekā 60 Latvijā vadošie zinātnieki ģeoloģijā, ekoloģijā, ģeogrāfijā un vides zinātnē. Monogrāfijai ir četri zinātniskie redaktori – Latvijas Universitātes profesori Oļģerts Nikodemus, Māris Kļaviņš, Vitālijs Zelčs un Zaiga Krišjāne.

Monogrāfijas “Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts” mērķauditorija ir Latvijas iedzīvotāji, sevišķi atzīmējot skolotājus, zinātniekus un augstskolu pasniedzējus, studentus un valsts pārvaldes darbiniekus. Grāmata iznāks 3000 eksemplāros un tā būs brīvi pieejama Latvijas bibliotēkās un skolās. Grāmata izdota Latvijas Universitātes Akadēmiskajā apgādā.

Projekts "Monogrāfijas “Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts” sagatavošana un izdošana" veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas Universitātes, Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Vairāk par monogrāfiju var lasīt mājaslapā.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti