Dienas ziņas

Jēkabpilī būvē sporta halli

Dienas ziņas

Par SIF padomes priekšsēdi ievēl N. Puntuli

Rit Pāternieku RKP modernizācija

Modernizē un paplašina Pāternieku robežkontroles punktu

Līdz ar remontdarbiem robežkontroles punktos "Terehova" un "Silene" modernizācija notiek arī Krāslavas novada Pāterniekos. Projekta mērķis ir palielināt robežas šķērsošanas caurlaidību, robežsargu darba efektivitāti, kā arī atjaunot iespēju robežu šķērsot kājām.

Lai pierobeža vairs nav vājais posms, bet gan iespēja, saka robežkontroles modernizācijas projekta īstenotāji – VAS "Valsts nekustamie īpašumi" un Baltkrievijas muitas komiteja, kas nupat tikās robežšķērsošanas vietā Grigorovščina-Pāternieki. Tikšanās laikā vērtēti būvniecības darbi, kā arī uzsvērts, ka Latvijā un Baltkrievijā tagadējo četru joslu vietā tiks izbūvētas sešas.

"Būs vēl paplašināta kontroles zona uz vienu kravas automašīnas joslu. Būs trīs joslas un arī vieglajām automašīnām būs trīs joslas. Protams, arī būs labi, jauni paviljoni uzcelti robežsargiem," stāsta Pāternieku robežkontroles punkta priekšnieks, pulkvežleitnants Pjotrs Krukovskis.

Transportlīdzekļu plūsma gadu no gada palielinās, vidēji diennaktī Pāterniekus šķērso 200 kravas un tikpat vieglās automašīnas. Paplašinot joslas, vienlaikus papildus varēs uzņemt vēl 100 auto. Pagaidām no garākām rindām izdevies izvairīties.

"Ļoti liela komunikācija mums notiek arī ar Baltkrievijas Republikas pusi, un mēs laižam tās mašīnas tādā veidā, lai nebūtu sastrēgumu," norāda Krukovskis.

Savukārt, lai darbs robežkontroles punktos būtu efektīvāks, notiks video novērošanas, informatīvo paneļu un citu iekārtu nomaiņa. Taps arī jauna mobilā aplikācija, kas palīdzēs laikus sagatavoties robežas šķērsošanai.

Viens no projekta ieguvumiem ir gājēju celiņa izveide. Līdz šim ne Baltkrievijas, ne Latvijas pusē šķērsot robežu kājām nebija iespējams. Tāpat robežu varēs šķērsot arī velobraucēji.

"Gājēju celiņš palīdzēs nodrošināt kustību un veikt to droši. Tas būs ierobežots no abām pusēm. Paplašinot ceļu, mēs tiksim vaļā no pudeles kakliņa efekta, kas apgrūtina braukšanu kā uz vienu, tā uz otru pusi. Tas samazinās robežas šķērsošanas laiku," atzīmē Vitebskas muitas priekšnieka vietnieks Genādijs Kožarskis.

"Kā papildus ieguldījums un kā jauna inovācija ir trīs apstādināšanas iekārtas. Lai viņi varētu vieglāk orientēties un nodrošināt arī ātrāku mašīnas apstrādi no robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta puses," skaidro VAS "Valsts nekustamie īpašumi" Attīstības projektu vadītājs Aleksejs Šaforostovs.

Pašlaik izdarīti aptuveni 20% darbu, pārējo iecerēts pabeigt līdz gada beigām. Bet līdz nākamajam pavasarim blakus robežkontroles punktam būvēs stāvlaukumu.

"Būs stāvlaukums vairāk nekā 100 kravas mašīnām. Un arī 26 vieglajām mašīnām. Neliels modulītis ar ēku, kurā būs gan labierīcības, gan uzgaidāmā telpa," stāsta Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe.

Paralēli Pāterniekiem remonts notiek vēl četros citos ar robežas šķērsošanu saistītos objektos, tostarp Silenē Daugavpils novadā un Terehovā Zilupes pusē par kopējo summu vairāk nekā deviņi miljoni eiro, un kopumā modernizācija noslēgsies 2022. gada beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt