Dienas ziņas

Limbažos notiek PČ automodelismā

Dienas ziņas

Krievi vēlas apceļot Latviju

Darbu sāk jaunā slimnīca Talsos

Moderna aparatūra, jaunas telpas – Talsu slimnīca priecē gan ārstus, gan pacientus

Četrus gadus lolotais sapnis piepildījies – Talsos ir atvērta jauna, moderni aprīkota slimnīca. Tur satiktie cilvēki ar sajūsmu stāsta par to, cik krasi atšķiras vecā slimnīca no jaunās. Ieguvēji tagad esot visi Ziemeļkurzemes reģiona iedzīvotāji.

No oktobra sākuma veselības aprūpes kvalitāte Ziemeļkurzemes reģiona iedzīvotājiem ir stipri augusi. Pateicoties jaunajām Ziemeļkurzemes reģiona slimnīcas telpām Talsos, pacientiem ir lielākā iespēja saņemt nepieciešamo aprūpi gan no jauniem speciālistiem, gan jaunas modernas aparatūras.

Mūsdienīgs, augstākās klases narkozes aparāts. Tad mums ir arī intensīvajā terapijā monitori pilnīgi jauni iegādāti, ar novērošanas paneli ārstu istabā,” saka virsārste Brigita Aišpure.

Nepieciešamība pēc jaunas ēkas un ārstniecības aparatūras Talsos bija jau sen. Laika gaitā bēdīgā stāvoklī slimnīcā bija gan telpas, nolietojusies bija apkures sistēma, sanitārais mezgls un mēbeles, ārstniecības aparatūra nepildīja savas funkcijas.

Pašlaik slimnīcā veselību atgūst teju 20 cilvēku. Vairāki ārstēšanos bija uzsākuši vēl vecajā slimnīcā. Viena no viņiem ir Maigas kundze. Viņa atzīst, ka jaunajās telpās viņa jūtas daudz labāk. „Tad, kad mūs atveda, māsiņas jau – tikai neuztraucaties, tikai neuztraucaties. Mums ierādīja istabu un mēs te ienācām tā kā paradīzē,” norāda paciente Maiga Lagzdiņa.

Ziemeļkurzemes reģiona iedzīvotājiem nu būs iespēja saņemt kvalitatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību, ērtāku ambulatoro aprūpi un ārstēšanos mūsdienīgā stacionārā. Kā jaunums slimnīcā būs pieejama arī rehabilitācijas nodaļa. „Personāls ir brīnišķīgs, visi savās vietās strādā, visi ir aktīvi piedalījušies pārvākšanās procesā. Visi mēģina pilnveidot savas darba vietas, tur kur viņiem jāstrādā. Pilnīgi viss ir citādāk, visa pacientu kustība ir pilnīgi citādāka,” piebilst Aišpure.

No idejas par jaunās slimnīcas būvniecību līdz tās atklāšanai pagāja četri gadi. Viss slimnīcas iekārtojums un lielās telpas vēl ir jāapgūst gan pacientiem, gan darbiniekiem. Tuvākajā nākotnē tiek domāts par to, lai piesaistītu jaunus speciālistus, jo zemā atalgojuma dēļ šobrīd tā ir aktuāla problēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt