Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mobilo sakaru traucējumi ietekmē darbu muižā

Mobilo sakaru traucējumi ietekmē darbu Arendoles muižā

Faimja un Arvīds Turlaji Arendoles muižu Vārkavas novadā atjauno kopš 2000. gada un laika gaitā objektu pārvērtuši par vienu no nozīmīgākajiem tūrisma centriem reģionā. Raito darba ritmu arvien kavē mobilā un interneta signāla traucējumi. Pakalpojuma sniedzējs norāda uz vairākiem iemesliem, kā dēļ signāls var tikt slāpēts.

Kādreiz izmantoti dažādi mobilo pakalpojumu sniedzēji, taču stāvoklis bija tik kritisks, ka muižnieki atgriezās pie sākotnējā LMT operatora. “No tā atkarīga mūsu eksistence Arendoles muižā, jo kultūrvēsturisku mantojumu uzturēt, apsaimniekot un attīstīt nav iespējams bez tādas saimnieciskās darbības,” saka Faimja Turlaja.

Dažādās muižas ēkas un teritorijas vietās mobilo sakaru zona atšķiras, un tas saziņu ar ģimeni, tūristiem un partneriem apgrūtina visvairāk, jo vai nu zvans kādā brīdī pārtrūkst, vai netiek saņemts vispār. Jāpatērē arī laiks, ko varētu veltīt saimnieciskajiem darbiem, muižā viss atjaunots pašu rokām, pārvietojoties no vienas vietas uz nākamo.

“Darbojies vienā muižkunga ēkas galā, tad tev jāskrien pilnīgi uz citu, jāpamet visi darbi. Protams, ka tas nav ērti: vai nu atkal ziemā mājas drēbēs tev jāskrien ārā, lai noķertu to zonu,” problēmas izklāsta Faimja Turlaja.

Arī interneta pārklājums šeit ir vājš, un rūteri ir izvietoti vairākās muižas ēkas vietās. Tas sadārdzina pakalpojuma izmaksas, jo par katru no tiem jāmaksā atsevišķi. Jau saņemti arī vairāki aizrādījumi no muižas apmeklētājiem. “Man viens klients saka – “Mēs jau gribējām braukt prom” (..) Viņi zvana un nevar mūs sazvanīt,” norāda Faimja Turlaja.

Ik pa brīdim ar šīm sūdzībām ģimene vēršas pie pakalpojumu sniedzēja, taču uzlabojumi nav gaidāmi. “Viņi mums saka – šobrīd antena ir kaut kur tur pie Vārkavas un jauda esot tāda, kāda ir. Šobrīd viņi neplāno to jaudu mainīt vai rekonstrukcijas vest,” sacīja Faimja Turlaja.

LMT pārstāvji skaidro, ka muižai tuvākais bāzes stacijas “Kalupe” tornis atrodas vairāk nekā piecu kilometru attālumā un starp to un Ārendoli atrodas meža masīvs, kurš varētu slāpēt mobilo sakaru tīkla signālu, bet muižas sienas, visticamāk, ir par biezu, lai tas tur darbotos pilnvērtīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt